sobota 29. ledna 2011

Der Kinderparty

 Tak jo. S malou časovou prodlevou se dnes na Kohoutím vršku odehrála oslava B narozenin s jejími kamarády. Derrr kinderrrparrrty (němčina je šííílený jazyk!). Ona ta zima je celkem záludná, člověk si pořád užívá někde venku sníh a najít společný termín, který by vyhovoval všem účastníkům zájezdu, bývá někdy docela pořádný ořech. Když už je termín naplánovaný a začínáte se těšit, pravděpodobnost, že do toho vletí ještě nějaká ta virózka, je vzhledem k počtu dětí celkem vysoká... Termín se sune dál. Každopádně v lednu jsme to stihli, tak je všechno OK.

  A na dobrou noc něco pro pobavení... Tvořivost J a B v přímém přenosu. Musím přiznat, že J pojal výzdobu před B oslavou velmi osobitě. Není nad plastové lžičky instalované volně v interieru, např. zapíchnuté v květináči! Geniálně žoviální - žoviálně geniální!! Host se lžičky v případě potřeby sám ujme a nemusí nijak okatě naznačovat svému hostiteli, nedejbože jej vytrhnout z proudu zábavy jen proto, aby požádal o tu malou věc. Každopádně, sebekriticky musím přiznat, že bych syna měla vést více k čistotě. Je na pováženou, že v 15ti měsících nebohou lžičku před vpichem alespoň vlahou vodou nezbavil zbytků termixu. Fuj! 
No a B srnéčka. Aby jste rozuměli. Ony k nám chodí srnky v zimě na zahradu, očesávají břečťan, zobou jabka a tak... Když se nedávno B zeptala, jestli může na dveře nalepit obrázek srnečky, samozřejmě jsem souhlasila, říkala jsem si, že je z nich rozněžnělá jako já a jala jsem se ji v lásce k přírodě podporovat všemi možnými způsoby. 
Ups... Za hodinu jsem šla kolem dveří.
  Ta srnka tam bude, dokud dveře nepovalí na renovaci!! A pak poputuje ke mně, navždy!
Howgh!

6 komentářů:

 1. Jani,teda ale B.je úžasně kreativní,ta srnečka prostě nemá chybu!!!No a nápad J.-velmi cenný,to si musím zapamatovat:))))Party se určitě vydařila,pohoda a skvělá nálada z fotek dýchá....a ten dort!!!....bez komentáře!Krásný zbytek víkendu!Radka

  OdpovědětVymazat
 2. No jo, pirátská loď. To už je pomalu tradice, jediný dort, který si B na oslavy přeje. Pak teda ještě tvarohový lepeňák, nepečený s piškotama a mandarinkama. Přes to vlak nejede...

  OdpovědětVymazat
 3. Jani, party se vydařila, všichni přežili. B je moc šikovná, už teď má fantazii. No a nepečený dort s piškotama a mandarinkama je náš nejoblíbenější, alespoň se nemusím pleskat s korpusem a krémem.
  Vykročení správnou nohou do nového týdne přeje Marcela

  OdpovědětVymazat
 4. První věta je teda dobře cynická, Marci.o) Pobavilas. Za další dík, dceři vyřídím, bude ráda. Měj se, j.

  OdpovědětVymazat
 5. Oceňuju váš smysl pro humor, to je absolutní pecka! A sympatizuju s Tvou mateřskou velkorysostí a pochopením pro dětské srandičky, naše maminka by nás za takové dekoračky pěkně zpucovala:-( Pozdravuj doma, K.

  OdpovědětVymazat
 6. Katko, dík. Budeš taky velkorysá matka, to se pozná. Vidím Tě tak trošku na vůdce Vašeho domácího gangu:o) J.

  OdpovědětVymazat