pondělí 24. ledna 2011

Balíčky

 B dneska dostala dopis od tetičky z Kanady. Opožděné gratuce k narozeninám a tak. Mírný časový skluz řádně nahradila spoooousta samolepek všude koukol listu... Ale vlajky B zaujaly, tak si pečlivě popsala, který prapor vlaje na jakém stožáru. A přiznávám dobrovolně a bez mučení, že Portugalsko jsem musela dohledávat na netu. Zase jako díky tomu jsem ale narazila na stránky, kde najdete pecky téměř všecky.
(To se bude ještě hodit, zeměpis nikdy nepatřil mezi mé silné stránky ...)
Každopádně zásilka pro dceru mně donutila dotáhnout odeslání mého vlastního balíčkového restu.  Tento motouz mám ještě po babičce. Velmi starý, velmi poctivý a velmi voňavý. Směs starého mýdla, kůže a modré indulony, motlitební knihy, slunce a hlíny ze zahrádky...

 
(Velký dík Sar za popis na dečku. Srdcaty a koníkem jsme se s B také nadchly na Šárčiných starých stránkách, čímž posílám velký dík uno more:o).)


A páč jedna práce mně skončila, jedeme dál... Druhý dech pro jednu knihu z dob hlubokého socialismu. Talent nie je dar. Prej.

2 komentáře:

 1. Páni,to je vlajek.Teda popravdě-já bych měla problém i s Polskem(no velká ostuda),ale prostě ty proužkaté se mi pořád pletou:(Asi bych si to měla trošku nastudovat:)Se zeměpisem jsem na tom velice bledě,tak se teď "učím",do obyváku na stěnu jsme si dali obrovskou mapu světa a při zprávách vždy hledáme:)))A dceřino je to teď nejoblíbenější čtení,pořád stojí před mapou a čte si.)
  Ta dečka je nádherná,i ty věcičky na ní,koníčka už jsem taky obhlížela:)
  Jani,jestli by ti-vám nevadilo,nabídla bych tykání,občas mi to ujede,tak at v tom máme jasno:)
  Krásný den přeje Radka

  OdpovědětVymazat
 2. No jo, děti to zpočátku berou jako ohromné dobrodružství, zkoumání nových map a záhadných kontinentů... Ta radost, když vědí, která vlajka je čí, úplně se mi ten pocit vybavuje. Mně zeměpis znechutil až 2.st ZŠ+SŠ, bylo to hodně o šprtání. Rozloha, HDP, geografický a demografický vývoj a jiné důležitosti, které dneska nedám dohromady, ani kdybych se tisíckrát snažila. Ale o to větší respekt k lidem, které to baví a jsou schopni o tom zapáleně pohovořit:o)
  Jinak tykání ráda a s úsměvem, ahoj! J.

  OdpovědětVymazat