úterý 18. ledna 2011

O hvězdách, vločkách a tak...


 Už dlouho mne lákalo zkusit si ušít Dotee do swapu. Princip té panenky mi připomíná něco z dětství, možná pocit bezpečí. Víru, že když ji v nouzi stisknu v kapse kabátu, všechny nástrahy a smutky světa zmizí jako sněhová vločka na rozehřáté dlani. 

(Takový trochu oslí most k výplni mých oblíbených dveří...)
Denní verze. Varianta Black And White.

A aby byl ten svět trochu barevnější, udělali jsme si na naše stará oprýskaná okna pár hvězd, než přijde jaro a s ním jejich renovace. B to skládání ohromně bavilo, šlo hezky od ruky, drobné odchylky od osové souměrnosti jsou úplně v pohodě a nijak dramaticky neovlivní výsledek.
Návody na různé typy hvězd jsou tady.

 A ptáci! Krmíme! B z okna pozoruje a poctivě dosypává zobku do krmítka...

3 komentáře:

 1. Jani,hvězdičky jsou krásné,určitě taky vyzkoušíme.A zaujala mne velmi ta panenka,jestli to dobře chápu,tak je to takový talismánek?Moc zdraví Radka.
  PS:ptáčky závidím(vím,že se to nemá:),ale k nám se jim zatím nějak nechce:(Nevím,kam se letos poděli...

  OdpovědětVymazat
 2. Děkuju, Radko¤ Hvězdičky jdou od ruky a tím, že se skládají z jednotlivých paprsků, nejsou pro děti tak náročné jako jiné origami. Takže výsledek je zaručený a to je pro děti dycky fajn, když se dílo podaří:o)
  Jinak Dotee je takový amulet, přišla, tuším, z Austrálie a její podstata tkví v tom, že ji vyrábíš pro sebe nebo pro druhé, ale nikdy nesmí být prodávána, vždy ji musíš darovat (pravidlo autorky nápadu, moc sympatické). Jinak musí splňovat jistá kriteria, aby byla ještě tou "pravou dotee" - velikost +-10cm, obličejík, poutko na zavěšení, ocásek a rodný list. Provedení je zcela na Tobě (šitá/háčkovaná/plstěná/pletená/papírová... Obličej fimo/vyšívaný/kreslený/malovaný- plsť/látka... Ocásek jen provázek/korálky/knoflíky... Dozdobení jak je libo. A relax je to teda výborný, doporučuju.o) Jinak na netu je spousta info a např. na Youtube taky hodně inspirace...

  OdpovědětVymazat
 3. Jani,děkuji za vyčerpávající info!:)Ta myšlenka s panenkou se mi opravdu moc líbí(hlavně,že není na prodej,velikost tak akorát....)Ještě se tedy se mrknu na Youtube pro inspiraci,ale dle tvého popisku a i obrázku(ta tvoje je nádherná!)mám už jistou představu:)))))Krásný víkend přeji!!!:)Radka

  OdpovědětVymazat