pátek 18. března 2011

Cedulka

Potřebovali jsme cedulku na schránku, letáky my vážně neradi. Kdyby se s nimi dalo aspoň topit, ale v krbovkách nám hoří jenom Kaufland, jinak je ta křída celkem naprd. Takže letáky bojkotujeme. Naše paní pošťačka to ví a respektuje, ale v poslední době roznáší i spousta brigádníků a těm je to třeba taky nějak kulantně sdělit. Třeba hezky zvesela, aby si to zapamatovali a ušetřili své kroky - možná bude veseleji i jim. Pakliže tedy nejsou placeni od kusů roznesených letáků. Aha!
 
 Dlouho jsme mívali různé home-made papírové cedulky prohnané laminovačkou, aby byl papír chráněn proti vlhku. Nicméně i slunce vždycky odvedlo svůj díl práce a na schránce se tak nakonec tkvěl čistý lístek. Tož... trochu hlupé:o/ Tak jsem se svezla na nostalgické, vzpomněla na svá středoškolská léta a výborné roky na intru, naši paní vychovatelku, razítka a hodiny ve sklepě, kde dílna byla. Hlína teď není, ale alternativa se dycky nějaká najde. 
Samotvrdnoucí hmota, razítka, smirkový papír, bílá akrylka, vodovky, lak.

5 komentářů:

 1. Príma nápadité:) Gabi

  OdpovědětVymazat
 2. To je super!!! Jani a myslíš, že samotvrdka odolá těm povětrnostním vlivům? Moc se mi ten nápad líbí...ale my letáky zase "nutně" potřebujeme, páč bez nich by J. neměla do sběru skoro nic(a to ona by velmi těžce nesla:)
  Krásný víkend!!! Radka

  OdpovědětVymazat
 3. Já právě absolutně netuším, Radu, tohle je testovací vzorek. Jsem k samotvrdnoucí hmotě dost skeptická, ale myslím, vzhledem k pěti vrstvám laku, že cedulka vydrží. Spíše mám obavy ze žhavého letního slunce, to u nás sežere všecku barvu a ze všeho. Přinejhorším písmena objedu barvou znova, event. se domluvím na DDM a jednu cedulku spáchám z té hlíny. Ta už vydrží určitě.o)

  Gabi, dík!

  OdpovědětVymazat
 4. Jani, báječný nápad, perfektní realizace a jako vždy krásné fotky!
  Pohodovou sobotu, zdravím Helena

  OdpovědětVymazat
 5. jé tohle je bezvadný (vůbec máš na blogu super nápady, skvělá inspirace)

  OdpovědětVymazat