pátek 11. března 2011

Hedvábné ťapkání

Tak nakonec jsme virozkám neunikli ani na Kohoutím vršku, jakkoliv to vypadalo pro tuto zimu nadějně. B se hned ráno necítila, teploměr potvrdil, matka ve škole omluvila. Víkend bude mít prodloužený. OK. Vstal J. Necítil se, teploměr potvrdil, omlouvat jsem jej mohla maximálně sama sobě. Ukňouraný byl neuvěřitelně, bobek. Pak si na hoďku schrupl v šátku, B se mrkla na jedno DVD Byl jednou jeden život, nabrali sil a trochu se to tady rozjelo. Jaká krása, zdravé děti... V minulém příspěvku byly k vidění hedvábné vitráže s otisky mých dětí. Jsou už přes rok staré, tak jsme si s B říkaly, že bychom mohli - i s J - sfouknout nějakou inovaci. Dnešek byl pro to dokonalý.

Pomůcky: Vitrážové hedvábí, barvy na hedvábí, event. barevné tuše, klovatina, štětec, miska.
 
Zachlá klovatina ze závitu lahvičky vypadá ve světle jako střípky jantaru...


Nanášení klovatiny na ruku. Silnější vrstva a otisknout začerstva.o)

 Nechejte klovatinu dokonale zaschnout...
...stejně jako později barvu. Nespěchejte.
Vymývání klovatiny. Pokud je vše zaschnuté, bude barva držet a klovatina se ve vodě dokonale vymyje - zůstané jen bílé hedvábí.

Nápad je z této úžasné knihy. Čerpáme z ní hodně, jsou v ní samá kouzla, samé čáry, jednoduché, efektní, záživné nápady. Pokud máte malé děti a rádi s nimi tvoříte, mohla by se vám líbit. Moc.

8 komentářů:

 1. Ej bisťu a že mi vŕtali v hlave tie ruky rukaté z minulého príspevku!:) Teším sa, že vieme ako na to, už len dať dokopy všetko potrebné. Ja poznám klovatinu len ako lep v mini flaštičke. Je to ono? Gabi

  OdpovědětVymazat
 2. A samozrejme, nech vám takmer jarné slniečko, čo sa nám tu cez okno natíska a ktoré si ideme užiť face to face odpráši vírusy ďalekoooo:) G.

  OdpovědětVymazat
 3. Jajaj, Jani- brzké uzdravení vám přejeme- bobínci malí!!!! A díky za skvělý návod, určitě vyzkoušíme, moc se mi to líbí! No a až půjdu kolem knihkupectví- jé už se těším, tak určitě mrknu a pravděpodobně i ukořistím, takové osvědčené tipy mám moc ráda!! Tak posíláme pohlazení, pofoukání a ať jsou děti zase brzy v plné síle.
  PS.: buchta mrkvková byla super, krém z poloviny ujídán ,postupně všemi, ještě dříve, než se dostal na buchtu....nevadí:))))) A zapečené těstoviny měly taky úspěch a bylo toho hódně, díky, díky, díky!! Teď už jen schází- opsat si recepty do sešitku:)))) Mějte se!!!! Radka

  OdpovědětVymazat
 4. Jani, to je nádhera! Díky za návod, úžasně nafocený! Všem u vás přeju zdravé dny a ještě moc chválím kytičky z minula!
  Zdravím Helena

  OdpovědětVymazat
 5. Gabi, ano, přesně to je ta klovatina - lepidlo, co nelepí:o)

  Ráďo, jsem ráda, že bašta zabodovala! A pokud narazíš na knihu, je fakt výborná. nenáročné projekty a přitom netradiční techniky - event. tradiční v nových souvislostech.o)

  Helo, moc děkuju!
  A všem třem velký dík za zdravotní vinšovánky, dobře bude.o) J.

  OdpovědětVymazat
 6. Vitraze se vam moc povedli, je to fajn mit detske otisky tak krasne zvecnene. Budu se muset poohlednout, jestli jsou ramecky na vitraz k dispozici i u nas. Diky za podrobny postup, laka me to moc to take vyzkouset. Preji vam at rychle zlikvidujete bacily, zdravi Monika.

  OdpovědětVymazat
 7. Modravá, díky, taky se nám to líbí, autorky nápadu jsou šikovné.o)
  Moniko, pokud by v Kanadě byl problém sehnat, určitě by nebyl problém poslet z ČR, když tak křič, ju?

  OdpovědětVymazat