neděle 13. března 2011

Úsporný režim

Víkend jel ještě na půl plynu, přesto jsme ždímali, co to dalo.
Tak třeba máme novou oblíbenou hlášku z Byl jednou jeden život. B k tomu má nacvičený i perfektní taneček. Kdyby byly tyto buňky na prodej, byla by skvělý dealer:o)
"T-lymfocyty jsou těžkou zbraní. Mikroby je nesnášejí!"

Taky se tvořilo, plstilo, patlalo, mlsalo...
Lepeňák děláme rádi. Jíme jej ještě raději:o) Asi každý má svůj oblíbený recept, ten náš je tento: 2 vaničky zeleného tvarohu, 2 zakysané smetany, 1 velký bílý jogurt, 2 vanilkové cukry+event. trocha krystalu na doslazení (potřebujete-li si život osladit trochu více), velký balík piškotů Opavia, ovoce dle libosti. A vrstvit. Piškoty-tvarohová směs-ovoce-piškoty-směs-ovoce-nahoru piškoty. Vychladit a posypat strouhanou čokoládou, třeba:o)

Hezký start do nového týdne!

9 komentářů:

 1. Jani, tento dortík je i u nás moooc oblíbený...máme trochu jiný recept, ale hned, jak bude příležitost, vyzkouším ten tvůj. Dobrou... M.

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj Jani, lepenak neznam ale podle fota to musi byt moc dobra mlska. Doufam, ze uz jste ty bacily definitivne zahnali a preji pohodovy tyden, pa, Monika.

  OdpovědětVymazat
 3. Jani- ahój!!Zdravíme a doufáme, že už je líp!!! Tento "dort" je u nás taky oblíbený, hlavně u taťky...A Byl jednou jeden život je super, i když doby jeho největší slávy už jsou pryč (teď u nás jede hlavně Vladimír Smolík:)))Ale není to tak dávno, co na nás J. chrlila jednu hlášku za druhou:))) A nejhůř to nesla babička, ta totiž naprosto nechápala, o čem je řeč (t-lymfocyt slyšela asi poprvé:))))
  A stihli jste toho- no jéje, to my doma nic, byli jsme pořád na zahradě- konečně!!!!:)
  Tak ať už brzy jedete na plný plyn:)))) Mějte se!!! Radka
  PS.: ..a malá je celá ty- jestli teda nejste s manželem na sebe hodně podobní:)))

  OdpovědětVymazat
 4. Markét, já mám právě velmi silný pocit, že receptů na lepeňák je přesně tolik, kolik rodin jej dělá, ale všichni se shodují, že to je dortík numero uno.o) Bude i Váš recept? Až někdy budeš dělat? Třeba?:o)

  Moniko, už se to rozjíždí, Kuřata už řádí jak černé ruky, takže to vypadá na totální návrat do reality. Vzhledem k jaru venku juchám a jásám, doma už ne-e:o)

  Ráďo, u nás taky skanduje hlavně tatík, ač jej máme rádi všichni, on by si vystačil s touto jedinou mlskou. Smolíci jsou taky super! Musím rozhodit sítě. U nás většinou DVD´s jedou jen když děti marodí/je hnusně. TV nemáme, šla do sklepa, když se J narodil, nějak to vyplynulo z okolností, které teď už jsou tedy jinak, ale TV už ve sklepě zůstala. Zprávy a některé pořady jdou sledovat na netu, což je fajn. ČT24, abychom nebyli mimoni a jinak venek/setkávání/poznávání/vytváření/vstřebávání/a tak dále, abychom nebyli ještě větší:o)))
  PS: Díky, ale bohužel není. Oči má po taťkovi a ty jsou jaksi směrodatné. Já jsem modrooká a pokud se nenamaluju, mé oči snadno splývají s okolní krajinou:o) A pusu má po mužově mamince. Tvarově i upovídaně.o) Ale díky moc, i také záchvěvy potěší.

  OdpovědětVymazat
 5. no jo, navnadila jsi mě..možná se po ránu vzmůžu a upatlám něco dobrého...tak krásné pondělí a buďte zdraví....my už jsme:-)

  OdpovědětVymazat
 6. Krásné děti pod krásnou dekou - nebyla by nějaká lepší fotka? :-) (té deky;-))?

  OdpovědětVymazat
 7. Jani, mňamózní start do nového mňamózního týdne. Rozjezdy pro hvězdy:o) Děti už jsou OK, B valí zítra do školy a dny začínají tepat v dobře známém rytmu. Juch!

  Katko, lépe jde vidět tady:
  http://rooster-hill.blogspot.com/2011/01/novoty-und-staroty.html
  Multifunkční přehoz/deka/župan/koberec/stan... ha!

  OdpovědětVymazat
 8. Jani- tak aspoň nos, ten má po tobě né???!!!! Jako že bych se tak sekla!!!!!!:)))S tou televizí to máte super, zrovna včera večer jsem taťkovi říkala, že by bylo lepší tu televizi snad vyhodit, se vždy rozčílím, u těch politických zlodějských hrůz (já -flegmatik, naprostý politický laik, ale co je moc, to je moc, navíc při nedávné akci- která se nás bezprostředně dotýkala- tak jsem viděla na vlastní oči ty dezinformace, překrucování....atd.,že už nevěřím v TV skoro ničemu).Jediné plus zatím vidím ve večerním bloku pohádek, kdy můžu v relativním klidu uspávat nejmenšího a vím, že se tady nedějí žádné "lotroviny"(jako děti):)Ale máš pravdu, klidně by to vyřešilo DVD nebo počítač:) Radka

  OdpovědětVymazat
 9. Ale jo, nos má po mně knoflíkovej, genetické zatížení, jsme tím s bratrem pověstní:o) Telka šla, když jsme se s J vrátili z porodnice. Podkroví ještě nebylo hotové, tak jsme museli chvíli bivakovat v obýváku. A postýlka byla místo stolku s TV. Prosté. Postýlka už je teď v podkroví, ale TV se do obýváku nevrátila. A nechybí.o)

  OdpovědětVymazat