neděle 7. srpna 2011

Nový Hrozenkov IV. (Obec - velmi, velmi okrajově)

Nový Hrozenkov sám o sobě nás štrajchnul jen jednou. Většinou jsme své kroky směrovali v pole, lesy, lány, event. to móře, takže z centra obce jsme znali jen místní sámošku, neuvěřitelně zásobené domácí potřeby v 1. patře (kde mmch seženete celý svět, fakt) a cukrárno-vinárno-květinářství v přízemí (kde mají to zaručeně nejlepší cukroví, říkala mamka mého muže - a ta se vyzná). No a to tak jednou zase začalo pršet, pak zase přestalo a tak pořád dokola, tak jsme se vydali blíže poznat pár místních kaluží a možná, možná i něco návdavkem:o)Cestou necestou Hrozenkovem směr Světín jsme minuli nově otevřenou galerii. Cestou tam byla plná slušně oděných lidí, tak jsme v tomto provinčním městysu nechtěli dělat pozdvižení. Velká škoda. Cestou zpět už byly totiž dveře zamčeny a kochat jsme se mohli maximálně skrz sklo, což jaksi není ono. Nicméně jedná se asi o celkem nový projekt, soudě dle upravené zahrady v prudce elegantním duchu, která ke galerii náleží a je volně přístupná. Umělý potůček, vodopádek, kamenný můstek, oblázky, pravidelně střižený trávníček, decentní dlažbička, zakrslé jehličnany tvarovány do "bonsaiového" vzhledu, miniaturní domky v japonském stylu. Nic pro mne (připadala jsem si tady jako slon v porculánu), pro děti dokonalé. Takové vysoce estetické hřišťátko:o)

U knihovny s neuvěřitelnou historií. Výzdoba luxusní, jakoby se tady zastavil čas:o) "Kekek" forever! I když už J dělá machra, že jeho se to tedy netýká, žere ho.
A Krtek a autíčko, to je teprv nářez!

Hrozenkov skýtá jistě i mnohé další libůstky, ale jak sa tu říká - dobrého pomály.o) 
Dobrou noc a pytel blech na pomoc!

3 komentáře:

 1. Moc hezký blog.Pročítám zpětně.Krásné fotky.Soňa Malina

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj Jani, už jsem tady potřetí a nějak nenacházím slova. Asi se po letech na té slavné "dovolené" neumím vyjadřovat...Včera jsme absolvovali příjemný rodinný výlet tímto údolím, parním vláčkem na pouť do Velkých Karlovic, zážitky pořád doznívají, v kontextu s dnešním počasím se pořád vidím v historickém rozpáleném vagonu a cítím černý kouř... :-)
  PS: tomu móři říkají místní "Balatón"

  OdpovědětVymazat
 3. Děkuju, Soňo. A tichá závist - Soňa Malina zní fakt o dost lépe než Jana Kohout... :o)

  Maríí, vykojený mozek? I já, ač jsem to už na začátku prázdnin utnula:o))) O balatonu vím, ale jako malá jsem byla u toho origoš a nechám si vzpomínky na něj nezředěny.o) Prabos forever! A výletům zdar! J.

  OdpovědětVymazat