pondělí 29. srpna 2011

Velký Javorník

 Ještě jeden zapomenutý výlet jsem objevila ve fotkách. To byla takto B na týden u babičky a u dědy na prázdninách, tak jsme jedno příjemné ráno sbalili J, šátek, svačinu a foťák a vyrazili směr Velké Karlovice. A pak už jen nahorů, dolů, nahoru, dolů, sem tam rovina a spousta krásných výhledů na milované Beskydy. Velký Javorník jsme měli v plánu už v době našeho pobytu v Novém Hrozenkově, ale počasí tenkrát nepřálo. Když to beru zpětně, asi dobře, že tak. Zcela sebekriticky přiznávám, že jeden ukńouraný člen výpravy stačil. Ale když on se člověk v létě rozmazlí Lizardama a pak je mu v pohorkách ouzko:o)

 
Cestou po hřebení Javorníků jsme nemohli minout Ztracenec. Místo, které nám dávalo tušit, že cíl je už blízko:o) Kromě památníků je tady i rozhlednička, dřevěný domek s neuvěřitelně strmými schůdky. Vynikající průlezka pro našeho lezce (a štígro na chápající spoluturisty). Krásně se tady prolínaly české a slovenské hovory... Javorníky jsou přístupné z obou republik a bylo to znát. Nádhera.

Na vrcholu. To už je Slovensko.

"...a třetí plán je, přátelé, modrý!", říkal nám na plenéru učitel. Dodneška si na to vždycky vzpomenu:o)

Fajn start do nového týdne!

2 komentáře:

  1. No Jani, co na to říct...moje láska Beskydy :))). Nádhera! A všimla sis, že máme dost podobné foto z Velkého Javorníku? (ta, jak ležíš se synáčkem u té lavičky)
    Třeba se tam jednou potkáme...v těch našich Beskydečkách :)). Pa

    OdpovědětVymazat
  2. Jani, jsem tu "na Javorníku", už po druhé...ohch ty naše kopce, bez nich bych nemohla být. Škoda, že nemáme tolik času na rodinné tůry, jak bych si představovala. Snad, až našeho tatínka přejdou všechny ty víkendové koníčky :-)) Zdravím za kopec a přeju co nejpříjemnější zítřejší poslední prázdninový den (hlavně B)M.

    OdpovědětVymazat