neděle 2. října 2011

Pardus

 Dnešek nás vytáhl na kouzelný kopeček Pardus, schovaný v Hostýnských vrších. Vyráželi jsme z Tesáku, kolem Tří kamenů směrem na rozcestí Klapilov, odkud už je to na Pardus jen kousek. Loni jsme šli tutéž vycházku, jen jsme se z Klapilova dali na Obřany. Též fajn. Z tohoto rozcestí se lze vydat ještě na Skalný (a pak dále na Hostýn), ale to až zase někdy na jaro, třeba, například...
Cesta na Pardus je neuvěřitelně přívětivá, jako stvořená na vycházku s prťaty. Vzhledem k faktu, že se J začíná (nejen) turisticky osamostatňovat a šátku dává ppoommaalluu vale, se takové trasy hodí. Je pravda, že nás dneska v pohodě předběhla i seniorská sekce KČT, ale zastřihujte křidýlka, když chce Kuře lítat...
Pecka největší - parduská samoobsluha. Nikde jinde jsme se s tím nesetkali a nutno říct, že na děti to mělo podobný efekt jako keškový objev:o) Ono totiž v té plastové bílé bedně bylo schováno pár oplatků, nějaké keksy, lahve s vodou a tak. Pod víkem kromě vrcholovky taky ceník a vedle bedny kasička na příslušný obnos peněz pro případ, že člověk neodolá a smlsne si na nastražených libůstkách. Věřím, že se autorům nápadu jejich akce vyplatí a kšeft nebude ztrátový. Ono jde totiž o celkem čistý úmysl, řekla bych. Žádná extrémní vysokohorská přirážka bo tak. Nadšencům zdar! Fandíme!


:o) Idilka kravská, korýtka půvabná...

Cestou zpět. Asi 856. J zastavení, aby prohrábl místní zem. Taky měl docela slušnou bilanci pádů, poslední dobou jej hodně baví běhat naplno a úplně nejvíc z kopce. "Au..." a běží dál:o) Jinak vzadu Hostýn , v popředí Obřany. Jéje, hezky tu je...

10 komentářů:

 1. Máte tam u vás krásně...Opatrujte se,zdravím,B.

  OdpovědětVymazat
 2. Tý jo, Jani, tak to musím přiznat, že Pardus "slyším" poprvé.Jako Obřany jo, Skalný jo, ale Pardus je pro mě novinka. Super. Vypadá to na lámání tatínka na podzimní výlet:)Mějte se krásně! Radka

  OdpovědětVymazat
 3. Nádhera.. Ty kopce závidím.. (D. z polabské roviny :)

  OdpovědětVymazat
 4. Jani, úžasná reportáž...na Hostýn se v říjnu chystáme, jen ne po svých, škoda :-) Děda náš tady tudy jezdí kolmo ... Hezký první říjnový týden M.

  OdpovědětVymazat
 5. Krásný výlet, ten Váš kraj tolik neznám, ale snad jednou více poznáme, obchůdek je neobyčejný nápad v dnešní době, to se fakt cení....:-)

  OdpovědětVymazat
 6. Jani ,
  krásný kraj , krásné výletování, super obchůdek :-)
  Tak ať Vám to šlape i nadále .
  Ilona

  OdpovědětVymazat
 7. Jani, tvé fotky jsou vždycky úžasné, ale dneska zírám nad tím obchůdkem. Něco takového by ch u nás nečekala, viděla jsem to v Německu - na slunečnicovém poli kasička a zahradní můžky (slunečnice za 25 centů).
  Mějte se hezky, zdravím Helena

  OdpovědětVymazat
 8. Jéééj, super nápad s obchodíkom! Ste celkom turistická rodinka, že?:)Gabi

  OdpovědětVymazat
 9. Ty pítka znám! Na začátku léta jsem si v jednom z nich myla ruce:D Hráli jsme tam takovou šílenou hru... Ale Pardus taky neznám - asi znamení, že výletům není konec:)

  OdpovědětVymazat
 10. Bohdano, Dášo, občas se stane, že mne ty kopce fakt dojmou. Fakt je tu hezky, mám to tady ráda ♥

  Radu, já o Pardusu taky v životě neslyšela. On to teda není žádný extra vrchol, tak možná proto, ale je tam fakt hezky a ten výhled stojí za to (třeba Obřany sjou komplet zalesněné...). No a o obchůdku nemluvím, to je luxus:o)

  Maríí, cyklistů tam bylo fakt docela dost. Bacha, kola!! Ale byli celkem ohleduplní a nechali vždy J prchnout někam do bezpečí:o))

  Katko, Ilono, Heli, Gabi, my taky čučeli jak puky! Fakt klobouk dolů před tím nadšencem!

  Vendu, výletům není nikdy konec, ne:o)))

  OdpovědětVymazat