pondělí 10. října 2011

Výhledově...

 


Ani jsem si během léta neuvědomila, jak jsme vynechávali tvoření. To byl člověk pořád někde v pejru, měl tisíc důvodů, proč nebýt doma a užíval svět i světničky, které se mnohdy dočasně stávaly domovem instantním... Hezky bylo, ale je čas k návratu Domů. Se vším všudy. Se zklidněním, které mi stále dává pořádně zabrat, s impulsy, které je čím dál obtížnější vychytat ke spokojenosti všech, s tichými úsměvy i nepřítomnými pohledy do dálky, kdy duše bloumá (a lítáme v tom všichni). S huronským smíchem, věčnými dohady, laškovným pošťuchováním. S plánováním, jak dál, kudy ano, kam už ne. S rozpisy ledu, návštěv, akcí a povinností (abychom polovinu termínů prošvihli). Se dny naplno i s těmi pyžámkovými, alespoň do poledne. Hezky bude, těším se moc. Recept píšu, bo jej furt někam zakládám a nenacházím a píšu zoufalé maily Andrei, která mi jej před lety poskytla. Bylo na něm napsáno  - je to dobré a je toho hodně:o) Nějaký lepší důvod, proč si zamilovat koláč?!

3 vejce, 30dkg cukru krystal, 2dcl oleje, 3PL kyselé marmelády, 1/2l vlažného mléka, 40dkg hladké mouky, 1ČL sody, 1/2ČL skořice, 2PL kakaa, 1 prášek do pečiva. Vše smíchat, péct. Lze přimíchat oříšky, rozinky, kandované/kompotové ovoce, event. polít čokoládovou/citronovou polevou, máznout marmeládou, cokoliv, Vaše volba.
Dobrou (noc - i chuť, výhledově, třeba...)

PS: OK, Vendu... :o)

9 komentářů:

 1. Ahoj Jani, výhledově jsem na to zhruba stejně :-) Také se těším a až to nastane, tak ani nepotřehnu, že to nastalo, tak rychle to utíká...výhledově upeču i ten dobře vypadající koláč :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj Jani, s takovým zaujetím a nasezením umí pracovat snad opravdu jen děti. Všechny fotky jsou krásně útulné, je u vás milo.
  Díky za recept, píšu si, takový čokoládový plech by mohl našemu Aďovi chvilku stačit...žere, co naděláme, je vývoji :o)
  Moc zdravím, Helena

  OdpovědětVymazat
 3. Jů - samý útulný momenty, a k tomu ještě krásná, perníková sladká tečka. Co víc si přát? Máme dnes stále letní počasí ale také citím tuhle touhu po domácím klidu, pohody. Pěkný (perníkový) začátek nového týdne přejí z dálky! Ellen

  OdpovědětVymazat
 4. Tu máš výhledovou písničku:D http://www.youtube.com/watch?v=hwr2EN5XyDA
  A buchtu si píšu, až budu zase péct, snad si vzpomenu:)

  OdpovědětVymazat
 5. Jani, to je přesné...nastává čas návštěv, kutění, hraní, čajů a dlouhých večerů....u vás je taaaak utulno;-)

  OdpovědětVymazat
 6. Maríí, já právě dostudovala váš víkend, ždímali jste co to dalo, to je paráda! Fandím!

  Heli, děti a já:o))) Vezu se jakože naoko s nima (ale děsně mne to ba:o)
  Pamatuju si, jak vykládávala kolegyně o žravých potomcích kolem 15. roku, jak upekla koláč na ráno a než se otočila, Jára jej povečeřel:o) Tož pekla znova...

  Ellen, sladké tečky jsou nutností, Ty rozumíš:o) Tu už je kosa, dneska fest promrholený den, tak zateplujem. Taky fajn týden, Tobě i klukům!

  Vendu, tak tedy když jinak nedáš:o))) U nás jede Mňága denně, už asi 18 let:o) Už háčkuješ deku?!

  Katu, zase jsme u toho, že všechno má ten svůj čas, jojo... jsme malí páni:o)

  OdpovědětVymazat
 7. Jani, zdravíme, no fakt, krásné teplo od vás dýchá, k tomu kafí s buchtou, jo, jo, má ten podzim něco do sebe....Užívejte!! A někdy naviděnou :) Radka

  OdpovědětVymazat
 8. Jani, ta buchta vypada uzasne a to detske tvoreni jak by smet. Mimochodem, mas u me oceneni. Prijd si ho vyzvednout. Pa, Katerina

  OdpovědětVymazat
 9. Je to dobré a je toho hodně - ideální parametry pro mě pečení. Vždy znovu tady lovim tento recept. Dnes jsem jej slavnostně přepsala do sešitu. ale asi mi rituál hledání bude chybět a přijdu zas.

  OdpovědětVymazat