neděle 20. listopadu 2011

Na statku

Mise "Komín" nakonec padla a na poslední dobrou se plány zvrhly zcela opačným směrem. S bratrem v plné polní, tj.2+2+2,5, vyražíme na Sever. Ono pro lidi, kteří k setkávání žádný extra důvod nepotřebují, je oslava druhých nejmladších dvanáctin, nějakého toho nejstaršího Bc. a představení pana bójfrenda tohoto bakalářského polymérového ésa výživné jak blázen. Ať už pro tělo, či dušu... Ta rodinná pospolitost totiž, to je dar. Velká inspirace a obrovský vzor.

Strejdův statek kouzlo veliké.

Kouzlo veliké má i půda na stodole. Když se mamka stěhovala z Kopřivnice, část věcí tady uskladnila, aby do toho velkého světa nevláčela hebla z hebel nejheblovatější. Narazili jsme na to tlačíc svíčkovou se srnčím (které bylo kvízem č.1), knedlíkama a rybízem a la brusinky (který byl kvízem č.2). Takové vznešené myšlenky při tak přízemní činnosti:o) Tož kafe a DEZERT, vaťáky nafasovat a po žebříku až do jiných světů ♥


 Holubí baret a slečna Bc. Čelovka nebyla součástí dárku, ale na temné půdě dost bodla. Světluška:o)
 Určitě i díky ní teď můžeme nahlédnout do historického okénka nejen pro pamětníky. Tož...Willkommen!

 Mladý energický DJ se svou retro plotnou...

 ...mladý nadějný dokumentarista se svou retro kamerou...

...a phůra lačných photographrů s mašinou z nejretrovatějších. Flexareta, co ještě v 91. fotila zákoutíčka ve Stověžaté.Papíry a krabice, kterých se dotýkaly ruce rodičů. Raději jsme pracovali a moc nemluvili, ono to pak občas přeskočí do fistulky a pak už se to jenom veze, víme.o) Každopádně ty poklady teď bydlí s námi a vyhlídky na upracované, tiché večery jsou více než pravděpodobné. Asi se i těšim. Nový týden čeká... Ať odsejpá dle představ!

4 komentáře:

 1. pěkné historické okénko)))

  OdpovědětVymazat
 2. Jani,
  znovu objevili jste krásné retro poklady :-)
  A tak tu jen tak sedím , vstřebávám a tiše závidím ty tiché večery !

  OdpovědětVymazat
 3. Věrko, mně povídej:o) My jsme tam občas fakt propadali dokonalé iluzi, časová smyčka jako blázen. Ty staré věci, oprýskaná zeď, hadry na litačku, které dělaly parádu někdy v 80. letech, jo, byla tam i srandy hromada:o)

  Ilono, díky za empatii, to potěší.o) J.

  OdpovědětVymazat
 4. krásne články, krásne fotky, až sem cítiť tú atmosféru... :)

  OdpovědětVymazat