neděle 6. listopadu 2011

Pohádka na dobrou noc


Co dokáže Láska

Byl jednou jeden zlý čaroděj. Co začaroval, to už nikdy nikdo do původního stavu nerozčaroval. Jednou začaroval krásnou dívku v ošklivou stařenu. To bylo zlé, kdo si ji teď vezme za právoplatnou ženu na věky věků? Ale přece se někdo našel, bil to princ s království "Viník Černého kraje". Nebo tak nějak podobně. Podivín to byl, ten princ. Choval se moc podivně, proto Podivín. Poprvé zahlédl ošklivou stařenu u rybníka krmíce lachtany. A na první pohled se do ní zamiloval, byl to přece Podivín. Jeden z lachtanů však jejich lásce nepřál, byl to totiž čaroděj v masce. Podivín babku políbil a ta se proměnila v krásnou dívku. Protože Láska je nad vše. To lachtající čaroděj nečekal, lekl se a utopil. A pak bila svadba veliká a hrála tam i muzika! A všichni žili šťastně až na věky věků, ke slávě Lásky Kámen. Konec a zvonec.
Sepsalo Zlobivé Stehýnko se svým drahým otcem v rámci volnočasových aktivit:o) Taková ta hra, jak minimálně dva píší příběh bez toho, aniž by si dějovou linku třeba jen mrknutím oka naznačili. Prostě každý napíše větu a ten druhý pak další a tak furt dokola, lalala (autentický přepis i se sedmiletým bil, kterému jsou zatím nějaká slova vyjmutá a s/z ouplně fuk. Jo na konci bylo původně: "...ke slávě Lásky amen.", ale B tam to amen nechtěla, tak připsala káčko. Rebelie, totok... Cenzurovat otce! Pche!)

 

5 komentářů:

 1. Moc krásné fotky.
  A ke slávě lásky kámen budu používat, to je dokonalý obrat :)

  OdpovědětVymazat
 2. Jani-knížka bude, ne? To se bude jednou číst....super volnočasová aktivita.Zdravíme! Radka

  OdpovědětVymazat
 3. Úžasná tvořivost, už jsem si ji četla několikrát...opět jsem neodolala napsát komentář. Pohodové dny přeji Maríí

  OdpovědětVymazat
 4. Jani, pohádka je kouzelná a nápad výborný. Vyzkouším s Agu. Pěkný večer, Monika

  OdpovědětVymazat
 5. Lenko děkuju, to je u nás, v neděli navečer... ke slávě lásky kámen! vyřídím:o)

  Radu, už máme druhou pohádku Trpaslíček Toníček nenávidí. Kam B na ty názvy chodí, to Ti nepovim...

  Maríí, já mám Tvá slova ale ráda.o) Já tu pohádku čtu taky furt a za chvíli bych ji i uměla nazpaměť, pakliže bych měla dobrou paměť (kterou nemám). I Tobě fajn dny a díky!

  Moni, zkus, bývá sranda, co z toho občas vyleze:o) Užijte si to!

  OdpovědětVymazat