pondělí 6. února 2012

Karneval na ledě/led všude/všechno filcově

Někteří řádili jak čer(ve)né ruky, některým to bylo totálně fuk. Aspoň na chvíli. Po procitnutí už jen řev řev řev, mráz včera nebyl za kámoše:o/ Taky už se těším, až bude rtuť v trubičce nad mínus desítkou, moc. Ve včerejší kombinaci s ledovým větrem bylo vražedných i těch trapných -15... Nehledět společenských konvencí, řvala bych též.

Cestou domů jsem si všimla panoramatu, které už dlouho beru jako samozřejmost. Pamatuju si to okouzlení, když jsme se sem přistěhovali. Cestou na Kohouťák jsem vždycky mívala pocit, že jdu skutečně DOMŮ, kraj světa, kopce a už nic, klid, ticho. Prokličkovat mezi domky a do kopců, do hnízdečka.

Od dob sovího dortu propadl J sovám. Jedna imaginární jej hlídá v noci a mávnutím křídel dokáže odehnat tíživé sny. To se dycky hodí.No a když už byla ta plsť vytažená, nemohla ji B nechat ležet jen tak:o) Tož zvěřinec tuto...Bodrého anděla ještě čekají úpravičky kosmetické, nějaká ta paruka a tak. Ale jen možná:o)

12 komentářů:

 1. Jani, taky už bych brala, kdyby bylo apson krásných zlatých -5 a my mohli s Hynýskem ven nebo aspon na balkón. Ten zmrzlý proud...uf, ať je líp u srdce K.

  OdpovědětVymazat
 2. Nás čeká karneval na ledě tento víkend :). Krásné masky, krásné výtvory...jako vždy!!
  Jani, jak píšeš...prokličkovat mezi domky a do kopců, do hnízdečka...tak to ti tiše závidím!! To mi tu ve městě moooc chybí a i když jsou zas jiné výhody, toto prostě není. M.

  OdpovědětVymazat
 3. No u nás včera krásne, nasnežené, zaslniečkované, ale dnes už veru ťažký krok po ceste do školy/ škôlky, i očká zaslzené od vetriska.
  Karnevaly si plánujeme vychutnať len v interiéry, ale ten váš exteriérový stojí teda za to:))G.

  OdpovědětVymazat
 4. Ano, anóóó, sovičkýýýýý. :)))
  Teda, vy jste odvážní, v takové kose jít ještě bruslit. Ale Červené ruce to moc sluší. Dokonce i netopýra vzbudila ze sladkého spánku někde na půdě.
  Mia=)
  P.S. Díky za Saxanu.

  OdpovědětVymazat
 5. Snad jednou taky pujdu do kopecka a necham za sebou ty ulicky a zustane jenom ticho, klid, sny a meluzina. Mesto nejak neni moje sousto, navic rozrustajici do neumernych stavu.
  U rodicu se taky bruslilo na rybniku Slon. Kde jsou ty casy?

  OdpovědětVymazat
 6. Ahoja, není to dávno co jsme si libovali, že tak krásně mrzne, ale všeho moc škodí. Ale jste stateční, že jste včera vyrazili, my byli též (viz. příspěvek).
  Cestička k domovu...nad tu není. Velký sen mojí mámy bylo, aby jsme si našli bydlení, tam někde, kde vy bydlíte, jednu dobu jsme se po nějaké nemovitosti i dívali, ale osud chtěl jinak...
  Všechno filcové je jedinečné. ZdravíM.

  OdpovědětVymazat
 7. No jó, už je to tady:) Jsem se už minule, vidouc obrázek s teploměrem, "zhrozila", že ti blázni snad vyrazili v tom mrazu do lesů. Pak jsi mě mírně uklidnila:) Karneval na ledě je super nápad! Čarodka jak malovaná! Tak nic, my teda taky vyrazíme bruslit na přehradu, J. se už nemůže dočkat, až vyzkouší přírodno místo stadionu. Chlapíkovi J.se vůbec nedivím, nám včera ráno stačila cesta do školy, řval O., řval P., já s velkým sebezapřením jsem neřvala a J. kupodivu mlčela (nevídané), pak jsme se stavili na mléko do automatu, napustilo se nám i s kousky ledu a než jsem stačila vzít papírovou utěrku, mléko na láhvi zmrzlo.....moje prsty málem taky:)Tož dobré.....
  A to je velký skok-od autíček k sovám:)U nás zatím jen k vláčkům...Filcáčci jsou skvělí...umělecké kousky....nevěřila jsem vlastním očím....roste ti šikovná následovnice!
  Jani- voda....moc smutné....foukám na dálku, i když je mi jasné, že žádná sláva:(

  OdpovědětVymazat
 8. Jani, jdu kolem tak se sluší pozdravit...pěkný večír přeji M.

  OdpovědětVymazat
 9. Věřím, Katu, my to s J stáhli na hoďku denně a i to je občas boj, než se dojde zpátky domů. Tož aspoň vymrznou ti španělští slimáci a jiná havěť na zahradě, třeba...

  Markét, mají zvláštní kouzlo, karnevaly na ledě, co? Já pro ně mám obzvláštní slabost ♥ A s tím bydlením přesně jak píšeš, všechno má to své. My teda nebydlíme na úplném vyhnálkově, co potřebujeme, seženeme, ale do Olomouce máme hodně daleko:o) Navíc Váš domeček, to je taky hnízdečko, atmosféra mazlivá, hřejivá, lásková.

  Gabi u nás teď taky tak, mrazivo, až to řeže. Dospělák má občas co dělat, aby to rozdýchal, natož bobani. No jo, malé boje velké výhry...

  Mio, já tušila, že Tě sovy potěší:o)

  Maríí, tak to bychom byly sůsedky, jéje. Mohly bychom spolu tvořit, by bylo pěkný. A děkuju, i za tu zdravici ••• taky pěkný večer, dušenko.

  Radu, je tam teď vůbec parník, nebo jej na zimu někam uskladňují?!! Já už v Krajském nebyla ani nepamatuju, Bílý Blesk zase namátkově stávkuje /občas ujede 200, občas se sekne dole na návsi:o)/ a když jedeme vlakem, rozhodně nechodíme kolem přehrady. Užijte si to! Příhoda s mlíkomatem je teda drsná, mlíčkový nanuk, jéje:o) A děkujeme a DĚKUJEME! Pozdravuj, opatrujte se a užívejte, J. a spol.

  OdpovědětVymazat
 10. Nápaditá věc lední karneval. Je vidět, že slečna čarodějka si věří a krásně krasobruslí :). U zmrzlé vody to bylo těžké..foukám na dálku a přeju uvolněné hrdlo, protože bude do zpěvu určitě..bude!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Karneval je fajn, pořádá každoročně DDM, tedy pokud je plocha zamrzlá, což letos vskutku nebyl problém:o) Jojo, to ona si věří, někdy i ve věcech, kde má značné rezervy (a naopak). A s tím zpěvem, ono je dobře, jen občas přijde facka ze strany, odkud ji nejméně čekáš a sedne zatraceně dobře - zná asi každý, každý má nějakou tu botku, která hold více nebo méně tlačí.o) Ale děkuju Ti za podporu, Jani, vážím si, vážím...

   Vymazat
 11. Sovičky jsou úžasné. A tip na tvoření posílám: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10396278677-zive-na-jednicce/412236100071012/?index[]=189347&index[]=189358&index[]=189364&index[]=189378&x=70&y=20
  suchý pastel + prostěradlo + tekutý škrob = výtvarné dílo, které nepráší!

  OdpovědětVymazat