pondělí 19. března 2012

Jitro č. 11315

 Některá jitra jsou laskavá jen tak, mimochodem. Ptačí zpěv za oknem, paprsek slunka na zdi, růžové poupě v čaji, ogárek vysmátý hned od rozjezdu: "Mami, už je bliklé...!"

O víkendu se juchalo, muchlalo, řádilo, plavčilo, zahradničilo, zpívalo, pobyli jsme s přáteli z nejbližších, taky jsme si šmákli na colovém dortu a doplnili hladinu cukru asi tak na příštích dvacet let. Příště s jinou polevou. Nebo úplně bez. Korpus každopádně luxusně šťavnatý a to my, jak známo, rádi:o)

Júřin lepeňák čeká na studni na první zánor hladovcovy lžičky. Dlouho nečekal...

Při jarním hledání zahradnického náčiní jsem ve sklepě objevila krabici s dětským stávkem. Krčila se v té nejvyšší polici a pokorně čekala na svou chvíli. Je po mně, mohla jsem být podobně stará, jako je B teď. Původní cena 87,-. Made in Czechoslovakia (to vysvětluje funkčnost i po těch letech). Krabice oprášena, stávek sestaven, osnova napnuta. B si na tom frčí, vlnou útek přibývá hezky svižně - úměrně plánům, co, komu a jak... Tak má být. Hezky užít každou chvilku a těšit se, co bude.

"Za vše, co bylo, děkuji. Ke všemu, co bude, říkám ano." D. Hammarskjöld

16 komentářů:

 1. Ta první fotka...je prostě úžasná - zarámovat! a jinak...tuším nebo ne.......at tak či onak ...vše nejlepší tam na kopce:-)

  OdpovědětVymazat
 2. Super fotky! Když vidím ty dobrůtky, tak bych asi taky potřebovala doplnit hladinu cukru:)

  OdpovědětVymazat
 3. Krásné fotky. miluji laskavá rána.

  OdpovědětVymazat
 4. Jani, pokud jsem to dobre zpocitala, tak blahopreji a necht jsou i ty dalsi plne radosti a pohody. Hezke narozeniny, Katerina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cha, Ty jsi o šest dní starší! Téda... Ü
   Všechno nejlepší, hlavně zdraví, štěstí, pohodu v duši, kreativní mysl, šťastnou rodinu a co nejvíce sluníčkových dní.
   Miška Mia=)

   P.S. Pardon,že píšu na špatném místě, ale nejde mi vložit komentář.

   Vymazat
 5. Ahoj Jano, samé potěšující věci -- a souhlasím, že pokud je něco výroba z Československa, tak je docela záruka, že bude dobře (a dlouho) fungovat! Máme dost věci od dětství doby normalizace (stolní hry, Igračky, pískací hračky) a vše do dneška skvěle funguje.:) Koukla jsem si včera na film "Báječná léta pod psa" a měla z něho radost - divné, protože jsem vyrůstala úplně jinde a dost jiným způsobem, ale nějak ten film mi byl i tak hodně sympatický. Jinak moc gratulují k narozeninám - dortík vypadá jako dobrůtka suprová! Pěkný den a ať je mnoho dalších hezkých rána (nebo rán - ach, to sklonování...) pa z dálky, Ellen

  OdpovědětVymazat
 6. Jani, na dálku tě tedy taky muchlám, objímám a hlavně přeju ještě hodně zdravých a šťastných let. Krásné narozeniny!
  Pa, Helena

  OdpovědětVymazat
 7. Počítám to tady na Google kalkulačce a až pak si všimnu, že je to na lepeňáku:) Tak všechno nejlepší, Jano!♥

  OdpovědětVymazat
 8. Jani, vím že to mělo být někdy na jaro, ale že by už. To tak utíká. Z celého bušícího přeju hodně zdraví tělesného i duševního pro Tebe i všechny Tobě blízké...objímám a přimlouvám se za vše dobé tam na hoře :-) M.

  PS: stávek je úžasný. Náš velký dostal přes zimu novou zašívárnu a osnovu, juch...tak to dáme s B. dohromady :-) Modrá je dobrá...

  OdpovědětVymazat
 9. Jani,
  pripojuji se a preji vsechno nejlepsi! Hlavne hodne zdravi, lasky a spokojensti do dalsich let. Dortik i lepenak primo zvou k zakousnuti, musela to byt bajecna oslava :)
  Na tkalcovsky stav si pamatuji, byla to zabava a B se jiste patricne, kreativne vyradi. Take "dutinky" pletene na spulce od niti, nas zabavili na dlouhy cas.....

  OdpovědětVymazat
 10. Anonymní20.03.12 8:58

  Všechno nejlepší, ze srdce! Zdraví, štěstí, Boží požehnání, lásku...A to třetí Kohoutě:-)))! J.

  OdpovědětVymazat
 11. Všechno nejlepší! A ať světýlka blikají - jako ta bonbónová na dortu... :-)

  OdpovědětVymazat
 12. Přidávám se k zástupu gratulantů Jani a přeji vše nejlepší a hodně zdraví, radosti a pohody celé rodince.

  A ten stav....srdeční záležitost, bohužel už ho nemám. Děkuji za vzpomínku.

  OdpovědětVymazat
 13. Tak narozeniny :), ty jsi teda filuta..schovat to za takový neotřelý název něco jako Hlava 22..apod. Gratuluji moc!!

  OdpovědětVymazat
 14. Pěkně děkuju, gratulíren Vaše zahřály ♥

  OdpovědětVymazat
 15. Také máme z dob normalizace docela dost stolních her. Jde vidět, že stolní společenské hry byly a jsou stále oblíbené jak u nás tak ve světě. Nedávno jsme dom kupovali další stolovku kterou si syn přál k narozkám :-) Je to přece možná lepší než nechat děti sedět doma jen u počítače a hrát online hry.

  OdpovědětVymazat