sobota 10. března 2012

Pečení - venčení

Můj muž je milovníkem "mokrých buchet". Minule se absolutně zbláznil do Buchty snů, dobrá byla, je tak. Ony pudinky jsou u nás celkem sázkou na jistotu, J je absolutní fanda, B je taky ráda a my zbylí se na té vlně klidně svezem s dětmi či jinými pudinkovými nadšenci. Buchta s příznačným názvem Pudingoš tak dávala tušit, že bude mlaskací. Po dlouhé době kynuté těsto, hezky ručně, poctivě a voňavě. 
Vláčnější a nadýchanější těsto už jsem dlouho nejedla. Příště se skořicí!

 Zatímco hotové copy chládly, kámoš králík se nemohl nabažit prvních skutečně hřejivých, oslňujících paprsků, které hned od rána naplňovaly člověka klidem a radostí, tou skutečnou, prostou, zadara a nejlepší:o) Ejchuchůůůů...

 Kámoš králík i Králík, tedy...

 V pozadí sám Papá Sandokan, aneb až se podzim zeptá, co jsme dělali zjara. Připravovali si tě na úrodu, jabloni, to dá rozum:o)

Zlobivé stehýnko barevně sesynchronizované s fáborky. Haluz jak haluz, dneska se to celé nese v nějakém sesynchronizovaném duchu, po dlouhé době, ale snad na dýl. 
Budu neskonale vděčná:o)

PS: "Mami, můžu otevřít nový citron?!!"

5 komentářů:

 1. krásné krmení králíčka a buchta vypadá luxusně.

  OdpovědětVymazat
 2. Pudingoš by se u nás asi taky ujal...:)

  OdpovědětVymazat
 3. To je fajn, že už je juchuchúúú. No my dneska taky juchuchúúú, podle všeho jsme z virózky venku..Matěje jsem dopo popadla a jeli jsme na vycházku a na nějaké drobné nákupy :)). Buchta vypadá chutně..moc. To jsou povidla, nebo nugát..čokoláda, já to nějak nemůžu odkoukat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo puding to je..je si to pořádně přečíst že :)!

   Vymazat
 4. jeeej, to sú tak nádherné momenty, krása!

  OdpovědětVymazat