čtvrtek 12. dubna 2012

Flower power

  Nejlepši na hortenziích - ano, hyacintech, Pondělí - je jejich druhý dech. Když neuvěřitelně dlouho kvetou, provoní vám celý pokoj a v okamžiku, kdy už se pomalu smiřujete s tím, že celá tato krása je pomalu, ale jistě na ústupu, objevíte v listoví další, dosud uzavřená květenství. Blaho totok. Letos jsme s B uvadající kvítky opatrně  otrhaly a daly sušit do misky. Jednak stále hezky voní, takové jednodruhové potpourri, druhak holky v létě tvoří "parfémy", jakože nechají louhovat okvětní lístky růží, květy levandule, smrkové jehličky, pampelišku pro barvu, pár stébel trávy a to vše nechají pár dní ve vodě. A samozřejmě tajné přísady. Řekla bych Vám, ale sama nevím. Výrobní tajemství, chápejte.

Taky jsme s Ogárkem vytáhli stroj a já k velké úlevě zjistila, že stále funguje. Gut. Máme totiž po mamce nádherný masivní šestiúhelníkový stůl (rozložitelný na osmiúhelníkový), ke kterému je šest masivních židlí (s konstantním počtem šesti ks, žel B-hu). Sedáky byly v dost kritickém stavu snad když už se ten nábytek v bazaru pořizoval. Rozvrtání až na molitan mají každopádně na svědomí kuřata, konkrétně jeden malý záškodník mužského typu, který nenechá na pokoji nic, co by teoreticky mohlo skrývat nějaký poklad. Tož chlopek. Dosud jsme to řešili různými přehozy, ale tak trochu dost už mne to štvalo. Dost dost. Když mi mužova mamka nabídla tuto retro látku, bylo rozhodnuto. Už jen pro tu vzácnou shodu medově hnědé květeny na látce a dřevěného korpusu židle. Prozatimní řešení, než zbudou penízky na nějaké reprezentativní řešení hodné čalounického mistra. Jakože profíka. Možná:o)

Příjemné finále týdne, zítra pátek alias pátulíneček, jak říkává náš těžce pracující kamarád - ouřada:o)

8 komentářů:

 1. Děkuji za připomenutí dávno odvátých prázdnin u babičky. Drtily jsme se sestřenkou lístky z růží kamenem, louhovaly ve vodě a těšily se na voňavku jako z Bulharska. Téměř čtyřicet let tomu nazad...

  OdpovědětVymazat
 2. Tož, šikovná si mamko:) Gabi

  OdpovědětVymazat
 3. Ale že to je hyacint a ne hortenzie? :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. hahaha a ó jé... a Tobě velký dík, je nejvyšší čas jít spát, asi:o) DĚKUJU!

   Vymazat
 4. Teta, tys kouzelnice- květinová, restaurátorská (jaký profík, to snáď ne)!

  OdpovědětVymazat
 5. Tý jo, zadařilo se vložit komentář, po sto padesáti letech, asi. Doufám, že v létě se i u nás budou připravovat VOŇAVKY a né LEKTVARY jako doteď (jak výstižné:)))). Tak ještě jednou zdravíme!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 6. Úplně ogárka vidím, jak kutá a dloubá...A co poklad, našel?
  Mysli na nás, Jani, až dojde na ty parfémy. To je činnost voňavá, tak alespoň obrazem...
  Mějte se hezky, pa Helena

  OdpovědětVymazat
 7. Lenko, my též! To jsou ty hry koloběhového typu, co? Nádhera, tak má být ♥

  Gabi, tož, dík. Já to vyřídím hlavně asistentovi, jak on dával tomu stroji zabrat, eh...

  Radu, jé, vítám po stopadesáti letech a strašně ráda! Lektvary se u nás patlají tak nějak nepřetržitě celoročně, opět tady má B nějaké dva rozdělané pokusy, ani už nezkoumám, co to dělá, radši:o)

  Helo, já nevím, jak to dělá, ale fakt většinou něco najde. On je šťastný člověk, raduje se z mála. Naposledy objevil, že pod tím molitanem je nějaký dřevotřískový základ, pak to rozebral celé a té radosti, jéje! Nádhera. Jsem zvědavá, jak dlouho zůstanou ty nové sedáky vkuse. On to totiž jistě pojme jako obrovskou výzvu... Opatruj se! J.

  OdpovědětVymazat