neděle 22. dubna 2012

Jarní impulsy III.

Nojo, nedá se jinak, s jarem na nás opět padla stará pravda "Všude dobře, tak co doma", sjíždíme mapy a pak hezky naživo nasáváme okolí. To je pecka, znát kraj, kde člověk žije. Přeborníkem na to byla moje babička, do vísky, kde strávila většinu života, se s dědou mohli přistěhovat v nějakých jejích dvaceti letech, možná. Měla tam prochozený každý kopec a když jsme v lese sešli z pěšiny, absolutně nehrozilo, abychom zabloudili. Krása. Ona prochodila pohraničí s Polskem, my pracujeme na tom Slovenském. Domov vrytý pod kůži, do puchýřů, do srdce. Kamínky vzpomínky.
Děti útěkáři. Užívali lesa na plné pecky. Listnatý se pomalu probouzí k životu, mladé lístky se opatrně rozvírají a ta jejich šťavnatá zeleň je prostě skvostná (a to zelená není rozhodně mou oblíbenou barvou). Dole u potoka už to jelo, sasanky, petrklíče, plicníky, orseje, violky, dymnivky, blatouchy, devětsily už odkvétající...


Majka fialová a stehenáč, asi:o) Majka je zajímavá tím, že má oproti jiným broukům zkrácené krovky a tím pádem obnažený zadeček. A krásně temně petrolejovou barvu (petrolejová rozhodně je mou oblíbenou barvou), determinoval ji jistě nějaký muž, proto ten zavádějící název s fialovou:o)

 Sasanková romantika.

 Ogárek útěkář, ano, už zase. On už je takový ♥

 Při návratu do Pozděchova jsme samozřejmě nutně museli nahlédnout na právě probíhající pouť. Naštěstí byl J už dostatečně unaven a B silně motivována blížící se tradiční, té u Moravy, že se spokojili s cukrovou vatou a spořádaně zamávali. Překvapili, potěšili. Poslední dobou je totiž jejich mottem - Revolta!, mám pocit...

5 komentářů:

 1. Jani, je tam krasne u vas v tom zelenem kraji.

  OdpovědětVymazat
 2. Jani, zdravím...zase jsme se museli těsně minout, škoda převeliká. Jsem si říkala, že písnu, že se chystáme, ale pak mi to přišlo hloupé a ...
  I minulý příspěvek je luxusní, těším se až se na Baráku začnou na bucích otvírat nové čerstvé lístky.
  Příjemný týden a užívejte M.

  OdpovědětVymazat
 3. Jani, to je moc pěkný přístup, taky mám ráda poznávání světa blízko kolem... Někteří musí sjezdit celý svět, aby byli šťastní, mně stačí vyjít za humna:-) (Docela úsporná varianta:-).

  OdpovědětVymazat
 4. Ogárek útěkář ví :)), já toho našeho zatím popadám za zadní, ale taky na mě dojde. Krásná výprava...užívám si to tu s vámi.

  OdpovědětVymazat
 5. Míšo, děkuju, též se mi tu líbí. Dost...

  Maru, tož, příště. A třeba jsme se tam potkaly, jen teda já bych Tě asi neidentifikovala:o)

  Oringle, přijde mi to logické, ačkoliv chápu, že někoho lákají právě ty dálky. Mně ale taky stačí vyjít za humna (a momentálně je ta úspora jedním z velikých plusů), mám ráda ty souvislosti.

  Jani, útěkář ví moc dobře.o) Svět čeká...

  OdpovědětVymazat