sobota 7. dubna 2012

Na pastvě

Dnešní oběd byl po shlédnutí obsahu mražáku jasný jako facka - pangasius na Švédský způsob. Samé dobré, zdravé věci a komplet taky lahoda. Jako dítě bych se toho asi dotkla jen pod pohrůžkou, že se nezvednu, dokud to nesním, ale časy se mění a chutě občas též. Hrozně zvláštní kombinace chutí, ale jako celek vážně zabodoval. A pangasius chytl zcela nepangasiovskou chuť, což byla taky příjemná změna.

Zatímco se oběd zapékal, vyrobili jsme si s Ogárkem tyto luxusní ovce. J namotával proužky papírku na špejli, překvapil, potěšil. Šlo mu to. Stříhání a lepení bylo na mně, konečný výraz jim vtiskl spoluautor. Dokonalá souhra.
Materiál: proužky kancelářského papíru široké 0,5cm (stříhané z krátké strany papíru), Herkules, nůžky, tvrdý papír na tělo a hlavu ovce, 2 dřevěné kolíčky na nohy. Technika se nazývá qulling, může fascinovat, ale pro mne zůstává v partě sci-fi. Klobouk dolů před profíky, má nervová soustava hrubě pokulhává... Na ovci ty nepravidelné spirálky nevadí, lze je dokonce vydávat za volnomyšlenkářský styl revoltujících ovcí, ale u jiných motivů  by se to dalo svést už vážně jen na ty moje volšový ruce. Neva.

Pokud byste chtěli tuto ovečku vyzkoušet, návod najdete i zde. Bavte se!

3 komentáře:

 1. Zdravím Kohoutí vršek,
  opět jdu poděkovat za nápady. Jste má sázka na jistotu, že najdu nějakou úžasnou inspiraci, s krásnými fotkami jako bonus. Kraslice jsme podle zdejšího návodu s Bětulkou zvládly na jedničku. Mám radost, když vyrábí sama a já můžu jen korigovat a pak uklízet. S beránkem to bylo složitější. Téměř tříletá měla s motáním proužků problémy. A protože je perfekcionistka, neobešlo se to beze vzteku. Jako jo, jeden roztomilý nám to tu zdobí, ale dokonalá souhra se nekonala. Zkusíme za rok. Hezké Velikonoce, Kurkumína

  OdpovědětVymazat
 2. Oběd asi nezbyl, že... Taková jídla mám moc ráda. A ovečky, ty tedy jsou!
  Krásný zbytek svátků, pa Helena

  OdpovědětVymazat
 3. Kurkumíno, ještě mne napadlo, jestli z toho návodu (který odkazuju) bylo čitelné, že špejle má být naříznutá, 1-2cm. Do toho řezu se vloží konec papírového pásku, takže se potom při namotávání netočí a je hezky zafixovaný... J držel špejli v pravé ruce, točil s ní a levou rukou si jen přidržoval namotávající se spirálu. A le je fakt, že on se furt hrabe někde v korálkách/kamínkách/matičkách a tak má prsty celkem vycvičené. Zato ale zase pokulhává v jiných oblastech a v některých teda dost:o))) Tož každý máme něco, co nám jde a něco, co jde míň. Díky za echo, mějte se hezky, J.

  Heli, dík. Ty seš vážně slunko...

  OdpovědětVymazat