neděle 1. dubna 2012

Perníková chaloupka a šafrány za horou

Probuzení do dneška bylo hodně veselé, Apríl jako vyšitý, jen co je pravda. Včerejší kraslice dnes na parapetu působily krapet nepatřičně, časová smyčka non plus ultra.

Ještě v pyžámkách jsem s dětmi uspořádala válečnou poradu s konečným verdiktem, že dnešní neděle je ideální čas pro nějakou ňamku, například Darininy bodášky (ano, Leni, prvně u Vás). Pořádně obalit nervy před všemi těmi dnešními šprýmy a žertíky, které mnohdy vyženou adrenalin, event. tep pěkně vysoko:o)

 Těsto zadělat a nechat vykynout (klidně víckrát, já 3x, nejdou tam pak tak moc cítit kvasnice), vyválet a sklínkou vykrájet budoucí vdolky. Easy peasy.

 Pečením krásně nabudou.

 Horké bodášky se ponoří do rozpuštěného másla a cestou z kastrůlku se poctivě obalí ve směsi perníku a cukru. Dovedete si představit tu vůni?! Kouzlo neskutečné.

 Po obalení jen vychladnout, vonět, vábit a chutnat. To je životní program, co?

No a když už byla rozehřátá trouba, podstata Perníkové chaloupky se naplnila na maximum a zpracovali jsme to včerejší těsto. V týdnu už jen nazdobit a velikonoční výslužka bude částečně připravená. Gut.

Někteří mezitím stačili opravit i židle, nojo, když "Let´s get to work!", tak "Let´s get to work!" :o)

  Odpoledne patřilo šafránům bělokvětým. Za pár kopci od Kohoutího vršku se totiž vyskytují mokřiny, které těmto vzácným kvítkům poskytují domov. Jedna z šesti lokalit v moravské části Západních Karpat (3x Lačnov, 1x Pozděchov, 1x Podskalčí, 1x Javorůvky), krása, mít ji nadosah. Letos jsme tam byli ještě brzy, možná za týden budeme mít větší štěstí a květy už se za slunkem hezky potáhnou, pro-to-že... ty fialové koberce, to musí být blaho. Těšim!

10 komentářů:

 1. Mňam, vypadá to úžasně:)

  OdpovědětVymazat
 2. Někteří stačili i opravit židle :))
  Vy jste výborná rodina ! Recept vyzkouším, vidím to na nový hit u mých cukrožravých dětí. Požehnané Velikonoce !

  OdpovědětVymazat
 3. Vonět, vábit a chutnat... Tomu se nedá odolat!

  OdpovědětVymazat
 4. Teda ta vune prosla i tudyma a dala bych si rict :o) No a kdyz april, tak se vsim vsudy. Jsem si myslela, ze jste na prvni fotce malovali a trosku hvizdlo pres okno ..... ale tak je to spravny, duben si proste takovy pamatuji z davnejska.

  OdpovědětVymazat
 5. to vypadá luxusně, kombinace perníku, másla a kynutého těsta neodolatelná a vybízí k vyzkoušení:-)) jak ses ptala na pudingoš - sklidila jsem potlesk, myslím, že se bude opakovat:-)) je to návykové

  OdpovědětVymazat
 6. Chumelí se chumelí :O, na koberec fialový se těším.

  OdpovědětVymazat
 7. Jani, jdu kolem popřát hezký den. Dnes má být nej z celé týdne, tak si ho pěkně užijte :-) M.

  OdpovědětVymazat
 8. MMMMMMM good,you have a nice blog i follow you.Marie-Claire

  OdpovědětVymazat
 9. to sú prenááádherné fotografie, také milujem... ďakujem za potešenie :))

  OdpovědětVymazat
 10. Děkuju. Ü
  Potěšilo. Moc. ♥

  OdpovědětVymazat