středa 16. května 2012

Propršená středa

 Na počátku všeho byly tyto černé baleríny. Zítra nás čeká zase jedna černá událost, tak jsme museli pořídit adekvátní obuv. V obchodech byly v její velikosti modely různé a nejrůznější, ale vzadu v hlavě blikalo výstražné světýlko upozorňující v pravidelných intervalech: "Mys-li-na-růst-mys-li-na-růst...!" (ona totiž dostala na lednové narozky perfektní pohorky, které už ji po půlroce tlačí - a to byly o číslo větší, eh). Takže kompromis design/cena/odpovídající číslo/příjemný materiál nakonec vyhodil tyto botky z H&M za 299,-. Gut. Stehýnko má ale jeden problém. Dlouhé a úzké chodidlo, ze kterého botky vytrvale sklouzávaly. Vzpomínky na staré dobré Jarmilky a černý elastický úplet s gumkou problém brzy vyřešil - tímto díky Markétě, že tak ráda žabičkuje a obyčejná guma tak mohla být povýšena na volánkovou holčičí záležitost:o)

Když už jsme byly s B v motání, zkusily jsme si vyrobit gumičky, event. náramky, které jsme nedávno viděly v DMku. Čtyři kusy za osmdesát, dost vtipné na kus stočené látky se zapošitými konečky. Ale nápad každopádně fajn.

 Doma stačí pruh úpletu s elastanem (kvůli pružení hotové gumky) stááále točit jedním směrem...

 ...dokud se po přehnutí v půlce obě poloviny do sebe navzájem nezapletou. Samy. Točte fakt důkladně a pevně, aby byla konečná motanice kompaktní a nevznikaly v ní nežádoucí nerovnosti.

 Vzniknou dva nové konce - jeden s očkem, druhý je tvořen dvěma původními konečky textilního pásku. Jeden z těchto volných konců provlékneme očkem a konce na stroji/pečlivě a pevně v ruce sešijeme.

 Začistíme, zbytečné části odstřihneme. Základní gumka je hotová. Jestli budete nějak pokračovat ve zdobení, je na Vás. My tam píchly kvítka, která zbyla ještě z minulého tvoření, vypadají hezky i ve vlasech, i jako náramek.Trocha starých hader a kolik radosti. No holčičky, jo jo...

8 komentářů:

 1. jú, to je krása! a gumičkové botky nemají chybu :)
  hezký večer. m

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj Jano, samý dobrý nápady a krásná móda! Obdivují! Musím se smát kvůli zmínky o jarmilkách; my jsme tady v Kanadě nic takového neměli (vlastně nosili obýčejný boty - tenisky - na tělesnou výchovu; další zajímavost: my tomu říkáme "Physical Education" neboli "Phys ed" - ale ta výchova zní mnoho lepší :) ). Kdysi jsem byla na výstavě manželů Švankmajrů a viděla tam mezi exponáty staré jarmilky s "V.Š", inicáli syna. Dodneška si na nich dobře pamatuji a při první přiležitosti jsem Pavlíkovi také pořízila jeden pár. Tím chci říci, že dobře pochopím zdroje inspirace. : ) Přejí krásný dny do dáli, Ellen

  OdpovědětVymazat
 3. Zlepšovák na jedničku. My dnes měli přezůvkové odpoledne, zítra má mládě ve školce vystoupení ke Dni matek a se žralokem odmítalo vystupovat, tak jsme museli do města pro nové :-) Na Vás budu zítra myslet...

  OdpovědětVymazat
 4. Jani, parádní upgrade bot....a myslím na vás, ať všechno dobře zvládnete....

  OdpovědětVymazat
 5. No Jani, tak s botkama by mě to nenapadlo! Povedené kousky, B. bude parádnice! A černou jako neutrální určitě využijete i dál...pa!

  OdpovědětVymazat
 6. Ikdyž jsou botičky pro smutnou událost, jsou překrásné... a nařasená gumka přes nártík je naprosto super nápad, máme stejný nožičkový problém, tak se nám tenhle nápad báječně hodí :D a gumičky jsou teda famozní nápad, ten určitě využijeme taky, dlouhé vlásky, parádilka k tomu, lepší nepokračovat... hezký den! L.

  OdpovědětVymazat
 7. Krasne jsi balerinky vysperkovala Jani, nejen prakticke ale i elegantni. A gumicky/naramky take super, jsi sikulka!

  OdpovědětVymazat