pondělí 21. května 2012

Výprava na okrotice a ukázková kvasba domácí

 Můj muž je velký fanda do přírody. V kalendáři máme zaznamenáno, odkdy v našem kraji kvetou ohrožené druhy a dle těchto rozpisů vyrážíme na pátrací akce:o) Tentokrát to byla výprava za okroticemi. Bělokvětými a dlouholistými. Bělokvěté mají ještě chvilku času, ale dlouholisté byly neskutečné. Žádné složité hledání, Zlobivé stehýnko objevilo první exemplář a pak už se jen šlo lesem a hýkalo se blahem, protože jich tam bylo požehnaně. Přidali se k nám i mužovi rodiče, tak to byl bezva celodenní rodinný výlet. Všichni jsme to už potřebovali jako prase drbání. Bo koza petržel, jak je libo.

 Krasavečka♥

Cestou domů jsme narazili i na tohoto krasavce stařičkého, mlátičku obilí v celé své původní nádheře. U ogárka samo proběhla absolutní fascinace (i u nás se slabostí pro všecko  stařičké, ano), prej: "Kupime??!" :o)


Sobotně večerní a nedělní pohodička už je kapitolou samou o sobě. Snad jen že grillmeister je bratr, Andulka je nejhodnější bejby pod sluncem a kolečka od slivovice ze stolu dostanete leda smirkem.
Howgh!


7 komentářů:

 1. Super letní pohodička ;)

  OdpovědětVymazat
 2. ..tak jak je popsáno se žije nejlépe, aspoň na mě to taky platí.

  PS: slivocu ze stolu dostane jedině čas, také náš stůl si tímto očistcem prošel :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Jak mile je na Kohoutím vršku....každý příspěvek něco přináší, ale ten dnešní je pro mě o něco blíž....vzhledem ke kytce...je dokonalá...a to mi připomnělo, že bych se měla vydat hledat Kruštíka...někde u nás by měl kvést...zatím jsem nebyla úspěšná... :-))

  Těším se na další příspěvky tam od Vás.....s pozdravením....pherenis

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pherenis, u nás je na kruštíky taky ještě brzo. Zatím jsme viděli tu okrotici (Pozděchov), koulenku prodlouženou, prstnatec bezový (u Horního Němčí) vstavač vojenský a mužský (u Prlova) a šafrány (Pozděchov). Jo ještě jsme byli na hvězdnatec zubatý, ale ten byl už v dubnu (u Zádveřic). Tak až budou kruštíky, hodím echo - případně Vy:o), pakliže je u Vás příroda dopředu... Díky, J.

   Vymazat
  2. Jo a hlístník hnízdák! Po haluzi, říká muž:o)

   Vymazat
 4. Jani, na Kohoutaku to krasne ozilo. Priroda jedna basen, Andulka je nadherna, tetko a to grilovani. Proste Kohouti vrsek jak se patri.

  OdpovědětVymazat
 5. Ilčo, Maríí, Míšo, díky za Váš čas. Je tak, jak píšete. Nabíráme druhý dech a víme, že to bude zase ok. šecko šecičko:o)

  OdpovědětVymazat