pondělí 9. července 2012

Z půdy a podpůdí

 Den se se dnem sešel a prodloužený víkend opět nalákal na drsný pohraniční sever:o) Letos v plné sestřenico-bratránkovské sestavě (vč. dětí), plný dům, to by se babičce líbilo. Paradoxem je, že za jejího života jsme se tady ve své dospělosti snad ani všichni nesešli.

 Staré půdy kouzlo veliké (a tam úplně dozadu, do těch malinkatých dveří, mé milé děti, chodila tajně kouřit Vaše milá bába Bobi).

 Kobereček do koupelny, co si babička uháčkovala z motouzů. Jak to byla umělina, parádně masírovala chodidla a vlákna minimálně nasákla - údržba více než snadná, na dědinu ideál.

 V mamčině starém pokoji. Singrovka, lustr, modré dveře.

 Všude v přízemí krásná stará dlažba a prkenné podlahy. Poklop s kroužkem přímo do sklepa, ke kotli, darlingu a vejcím naloženým ve vápenném roztoku. Ta ledová voda, když člověk lovil vejce...

 Sem tam nějaká ta trofej, obrázky staré 27 let (mamka řidička - o prázdninách pro nás k babičce přijela našim prvním autem, bílou stodvacítkou, 85.r.), drobnosti i mnohem, mnohem starší a hlavně čas, který se zastavil...

7 komentářů:

 1. Pěkné obrázky, singrovka dělá parádu i u nás. Taky bych zajela k babičce, kdyby to šlo. Její dům jsem měla moc ráda. Voda jen ze studny a na záchod do kadibudky. :) Alespoň že jsem to mohla zažít v dětství.
  Pěkný letní den na Kohouťák,
  J.=)

  OdpovědětVymazat
 2. Krasne. Smutne. Vesele vzpominky. Jani a co ti bude pripominat u vas?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jako náš dům? Uvidíme, ještě tak z těch padesát let tu třeba budeme Žít a vkládat a pak snad taky něco dýchne... :o)

   Vymazat
 3. Anonymní10.07.12 7:50

  Jano máš hezký blog.Krásné fotky a ještě hezčí texty.ŠTĚPÁNKA N. :)
  PS:potrebuju nejaky jednduchy navod jak neco uhackovat(ty vis jak jsem na to s hackovanim:)

  OdpovědětVymazat
 4. Půda plná zázraků. Moc romantické. Krásný den. Tina

  OdpovědětVymazat