čtvrtek 26. července 2012

V bunkru

Poslední dobou u nás není odpoledne, aby nezapršelo. Dopoledne bývají veskrze příjemná, po obědě ještě rychle ven, protože s 90ti procentní jistotou se to kolem 14.-15. hodiny spustí a s drobnými pauzami se propršíme k večeru. Tak si bunkrujeme, hrajeme a věříme, že léto ještě zaboduje!

Zlobivé stehýnko dneska vyhrabošilo výbornou hru - magnetickou knížku s rozličnými úrovněmi sudoku. Klasické - číselné - sudoku ji baví už dýl, ale tohle zvířátkové, které dostala před lety od jedné z tetek, je vždycky příjemným zpestřením... Třeba jako izolepa pro Ogárka:o)

Jinak jsem se konečně dokopala udělat si jednu Juliinu manžetu i pro sebe. Loni jich už pár vzniklo, ale dycky se nějak záhadně rozkutálely do světa. Ale tak má být.
Knoflíky velmi, velmi staré, plechové, z krabičky po mamce.
Příze 100% bavlna, Katka asi. Háček trojka.
Popis zde: julie cuff.

6 komentářů:

 1. Na K.V. to tepe jak má, hry, háček a spol..... my dnes měli plněné papriky, jsem vzpomínala:-), i ten déšť jsme měli, hned vzápětí pískoviště (obalení jak řízci) rovnou do sprchy.....Jani jak u té deky zakončovalas jednotlivé barvy?Máš to tak čisté v tom průhledu, skoro jako bys to slepovala sekund.lep.:-)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Katu, ony ty hexagony se v podstatě vháčkovávají mezi ostatní rovnou "za běhu" - není to jako u čtverců, kde si naháčkuješ hromadu a potom spojuješ, hexagony se spojují v poslední obvodové řadě celkem 18ti "úchytky". To je hodně příjemné, jinak dokončovací práce u háčkovaných věcí taky nemusím. O pleteninách nemluvě, proto třeba u svetrů miluju ten raglán:o))

   Vymazat
 2. Čím to, že u nás je počasí úplně stejné :-))) Akorát náš potěr neudrží doma nic. S poslední padající kapkou nazouvají gumáky (gumáky a kraťase, to je kus dětství), dámička i bez a pádí ven. Jinak zábavky mají úplně stejné, před mladší musím schovát všechno co lepící pásku, jen vzdáleně připomíná, s-lepítka obzvlášť miluje. Magnetky z puzzle nacházím i na dvoře v trávě...

  Díky za návod na manžetu. Napadá mě, že bych zkusila uháčkovat tuhletu manžetu za letu :-)))

  Příjemný den a nastávající víkend přeje M.

  OdpovědětVymazat
 3. Ahojda, u nás taky pořád leje. Snad bude dnes změna. Obdivuju B., mě ty zvířátka přijdou hrozně nepřehledná. Koukám na foto a mám před očima guláš. Přece jen čísla jsou čísla.
  Prima den,
  J.=)

  OdpovědětVymazat
 4. Noooo, sudokovanie, je náš tohtoročný hit. Pohltilo mládež, aj nás, staršiu mládež:))G.

  OdpovědětVymazat
 5. Maruš, naši draci už se ani gumkama nezdržujou, berou zásadně crocsy - nateče, vyteče... :o))) Jsou to borci. Ruku na srdce, jenom díky za takové drachmeláky, ni?! a manžetu... za letu... (pro tetu) zkus:o)

  Jitu, dospěláci mají zdegenerovyný pohled na svět, co s čísly, když si můžeme hrát se zvířaty?! Leda bys teda byla matikářka... oni můžou...

  Gabi, ta radost, když to klapne, co? :o))) Starší mládež je dost dobrá, to budu používat. Zrovna nedávno jsme s kamarádkou řešily, že už nám cizí děti říkají "dobrý den" a ne "ahoj" a to je teda dycky napováženou:o) Ahoj!

  OdpovědětVymazat