úterý 28. srpna 2012

Squatting

Dneska mne probudil šílený sen. Neskutečně nepříjemný, tíživý a hlavně tolik reálný. Bylo něco před půl šestou ranní a já už měla trochu strach zavřít znovu oči, aby ten děs nepokračoval. Slunko brzy rozebralo ocelové nebe a já věděla, že dnešek bude muset jet na dvěstě procent, aby se rozebral i ten chaos v hlavě.


...po hrubém vyklizení ...

 Dodělali jsme s dětmi jejich malý letní squat. B dlouho mluvila o domečku, bunkru, klubovně, až jednoho dne slovo dalo slovo a v rámci táboráku jsme vypálili všechny odřezky, větvičky a vánoční stromky, které se za ta léta v kotci nakupily. Dobrý fajr to tenkrát byl. Kotec kdysi obývali dva dobrmani, původní majitelka byla, dle vyprávění, velmi svérázná dáma. My tam teď máme děti:o) Jsme ještě svéráznější!


Ogárek urputně zapracoval s čerstvě naděleným nářadím. Mmj jsme zjistili, že tím obyčejným plastovým kladívkem za pár drobných z hračkářství LZE zatlouct hřebík. Sranda. Polička je stará, stařičká, po mně. Byl to snad nějaký obchůdek tenkrát, police stála na těch dvou soklících, které teď míří vzhůru a kolmo byl napojen pultík. Matná vzpomínka, možná zcela lichá. Spodní polička je Ogárkova - auto, kladivo, auto, prostřední pak Zlobivého stehýnka - plechovka se špendlíky, kamínky, kačenka. Gender jak poleno.

Odpadkový koš, tajný východ přes kůlnu, V-éčko naruby. Ale svoboda tu platí, i když se třeba staví na hlavu:o)

S kámošema forever! Gumáky rulezzz...

5 komentářů:

 1. Zavřít děti do kotce, alespoň občas - ano !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :o))) ano! Už jenom proto, že si tam děti natahaly všechny ty pastelky a papíry a hry a tak, takže se tam krásně zabaví (zatím) a matka má čas na všecky ty zbytečně důležité šolichačky kolem chalupy. A taky proto, že se tam tak krásně zašívá - takže občas bych byla i pro "Zavřít matky do kotce!" - my už si to nějak (v klidu) užijeme...

   Vymazat
 2. no to si mě pobavila, napřed takovej děs:)) a pak totok:))

  OdpovědětVymazat
 3. Předně ty děsivé sny jsou někdy šílené, neboj určitě to nebude realita, prostě nesmí...to je proto, aby si člověk uvědomil, jak jedinečný po takovém snu nastává den, obyčejně neobyčejný.
  To útočiště gangsterů a jiných pouličních idividuí se Vám povedlo. Taky máme, před měsíce jsme jeho stěhováním definitivně ukončili náš přesun na stávající adresu. Jinak jste srdečně zváni, my už elektrifikujeme. Zrovna dneska V. natahoval el. vedení, kopal kanalizaci, akorát od plánu zakopat starou vanu po babičcejako záchytnou nádrž pro dešťovou vodu jsme museli upustit, nikomu se nechtělo tak moc kopat :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Oli, každý děs má svůj potenciál, že jo?!:o)
  My hlavně neměli žádné prostředky, nějaká investice nepřipadala v úvahu, takže jsme to jeli hezky po starým, kdy jsme si takové bunkry dělali u babičky z pár fošen vždycky někde ve křoví sami. Ty byly stejně úplně nej. A tento je silně připomíná, láska jako trám, nojo...

  Maru, večer Ti píšu. Pokud neodpadnu, tradičně... Pozdravuj rodinku a užívejte v novém!

  OdpovědětVymazat