sobota 29. září 2012

Angíně zdar!


Vzhledem k angíně, která se v životní premiéře usídlila v organismu Zlobivého stehýnka, jsme teď nuceni pobývat výhradně doma. Opruz. Tím spíš, že už je absolutně bez příznaků, jakože fit a svěží a přitom se zákazem na všecko možné i nemožné, co nás ve skutečnosti tolik baví (=lítat venku). Přechod z letního open air fungování se tak pro letošek stal poněkud překotným a jedinou naší zbraní je výtvarka a hry a knížky a pohádky a těšíme se mocmocmoc, až bude angína v trapu a my tím pádem též:o)

 Stehýnkovo razítkování - brambor a korek a víko od veliké krabice.

Ogárkova tvorba aneb Malby bez hranic. Graffity na okenní tabulce, krása totok!

Ruce, které jsme si prostě musely vyzkoušet...

 Plastelínoví ježourové, klasika nad klasiky, v MŠ snad ještě za nás:o)

Radulovic magnetická fára.

Dřívkový katapult  - neuvěřitelně výkonný, tak to máme rádi, když se vyrobí něco, co pak slouží a funguje i dál:o)

 Další Stehýnkova Dotee a rukavicová příšerka pro Ogárka:o) Patrně už nám hrabe. Nepatrně.

...a pro případ potřeby prošťourání mozkových závitů a prudkého intelektuálního rozvoje tasíme home made scrabble. Staré, prastaré, ale osvědčené a milované. Cena šul nul, soustředění pekelné = chvíle ticha aspoň od B zaručena, Ogárek sice metelí furt, ale s tím pytlíkem na hlavě k tomu člověk přistupuje úplně jinak. Šmudla.

13 komentářů:

 1. Obdivuhodná trpělivost ..

  Jinak, jestli už B. nemá horečku a hnis v krku, neměla by sice lítat po sluníčku, ale jít na malou prochajdu nebo pohrát si na písku je v zájmu zachování duševního zdraví všech zúčastněných naprosto ok. Je to mnohem zdravější než se nudit doma.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, Lenko! Tajně jsem doufala, že tady někdo zanechá zprávu tohoto typu:o) V po už jsem chtěla volat dětské, nakolik nutné je držet maroda v domě, když nemá teploty a krk už je taky celkem ok, tak jsem ráda, že mám pozitivní předzvěst! Nudit se zatím nenudíme, ale stojí to teda celkem dost úsilí:o))) Díky!

   Vymazat
 2. Ja bych taky byla pro malou prochajdu. Navic slunicko uz tolik nepali v tomto case a matka zustane aspon jeste chvili cela, ze.
  Jinak teda tvorivorukodelna rodina jste obdivuhodna. Drz se Jani.

  OdpovědětVymazat
 3. Téééda megaextrasilno tvorivé liečenie:)

  OdpovědětVymazat
 4. Přidávám se k dobrozdáním. Naše děti mívaly angínu zřídka (zato obvykle všechny za sebou) a procházka venku jim prospívala víc než vytrvalé kladení odporu doma v posteli. Své dětské angíny přežily ve zdraví všechny čtyři - a my rodiče ostatně taky :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Super, děkuju za dobré zprávy (=přesně takové, jaké jsem potřebovala slyšet, ha). Ona má právě angínu úplně poprvé, atb podruhé (první byly na ucho, když byla ještě malá), tak moc nevím. Bez teplot je 2. den, dneska už jí otrnulo a získává své staré dobré grády:o) Tak vypustíme, uvidíme. Aspoň na zahradu a okolí, ona bude tak ráda a já jakbysmet. S jejím vracejícím se elánem už jsem dneska pomalu chytala tik do levého oka. Krapet.o)

  OdpovědětVymazat
 6. Jani, ať jste brzy zdraví a lítající po venku! Aktivitky teda máte luxusní:-)

  OdpovědětVymazat
 7. Ty nemoce jsou otravné pro každého, Agu je taky 2 dny KO a potom dopoledne jak urvaná ze řetězu a večer lazárek. Přeji rychlé uzdravení. A domácí scrable je luxusní, a ty ruce jakbysmet. M

  OdpovědětVymazat
 8. Brzké uzdravení úplné přejeme! A ty ruce určitě zkusíme :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Stehýnku , brzké uzdravení a také se přimlouvám za malou procházku ;-)
  Jinak jste neuvěřitelně iv době angín akční , tolik kreativity a domácí zábavy se jen tak nevidí !
  Úplně mě dostalo scrabble a ruce,..takhle kdyby mě hráblo , to bych brala hned ;-)

  OdpovědětVymazat
 10. teda ty ruce jsou parádní, zkusíme!

  OdpovědětVymazat
 11. Ruce ukládám do pomyslné přihrádky "až budeme mít děti, vyzkoušíme" :) Je to parádní nápad - jednoduchý a úžasný! Asi nejdřív otestuju na neteři ;)

  OdpovědětVymazat
 12. Waaau, kamienkové scrabble. :-o :)))

  OdpovědětVymazat