čtvrtek 20. září 2012

Zateplujem!

 Včera dofinišoval projekt Duos svetros. Jeden z nich je tradičně pro B a druhý, zcela výjimečně (vlastně premierově, ó, já se mám), pro matinku. Pletlo se jedna báseň, letitá zásoba zchudla o pár klubek a já o pár černých myšlenek, co už kruci s nimi?! Ještě pár takových svetrů a dek a tak a člověk si bude moct koupit novou přízi, to je dobrá motivace. Trochu falešná, ale víte jak je to s tím tonoucím a stéblem trávy...

 Svetro-vesta pro Stehýnko byla už dlouho v plánu. Dokonce jsem ji kdysi pletla v menší velikosti, ale pak jsem ji, ani nevím proč, zase vypárala, prostě nějak neladila, snad že byla z nějaké světlé příze, snad že k sobě díly moc nesedly a táhlo to, nevím už přesně. Tentokrát si B vylosovala přízi sama, díly sedly dokonale a dokonce jsem se už, poučena vlastními pletařskými průšvihy, vyvarovala pár maličkostí, na které v návodu nebylo upozorněno (a které jsou možná příčinou toho, proč první vesta skončila vypárána do klubíčka). Tak.

 :o)
Jinak návod je zde.
Pletla jsem na 5mm jehlicích, přízí Alpina v božském odstínu Petrol, který už se k mému velkému zděšení nevyrábí. Vůbec Vlnap zkrouhl strašně moc příjemných barev, které byly ještě před nějakými třemi lety k mání, béé...

V průběhu práce na Stehýnkově svetru jsem prostě a jednoduše zazáviděla, protože ta vlna... ta barva... ta hřejivost... chcu takýýý:o) Tak jsem si v hlavě sesumírovala veškeré požadavky na Janin svetr snů a jelo se. Předně hladký žerzej. Už jsem taková. Krucánky ok, ale rozhodně ne na mně. Dlooouhé rukávy. Raglánové, samozřejmě. Žádné sešívání, takže raglán ideální. Volné kolem krku. Trocha asymetrie - zapínaní ve třetině. Mimipupek ven, líbí se mi to tak. Až porodím, budou díly držet hezky u sebe a vyvalené pupky přenechám -náctiletým. Budu už seriozní 3D matka v petrolejovém svetru s perleťovými knoflíky. Hustý.

Opatrujte se a k víkednu s úsměvem! Bo pátulíneček, jak říkával Robert:o)

18 komentářů:

 1. Svetýrky jsou parádní a přesně podle mého gusta! Také bych copánečky nechala dcerce a sama se lépe cítím v jednodušších verzích... Tak ať se dobře nosí!

  OdpovědětVymazat
 2. Jani, ty Tvoje některý komentáře, já z nich nemůžu...:)))! Seš virtuální bavič! :)

  OdpovědětVymazat
 3. Oh, to je můj sen, něco takového si uplést. Ale je mi jasné, že by v průběhu došla vlna, došla chuť a na konec by to nesedělo. Smekám.
  Karolina

  OdpovědětVymazat
 4. Hustá matko, strašně Ti to sluší! A Stehýnku taky, jasnačka!:)

  OdpovědětVymazat
 5. Ty jo, Jani, nádherně Vám to sluší, závidím dcérku, snad se jednou najdu s nějakou snachou nebo vnučkou;-)))

  OdpovědětVymazat
 6. Ten svetr miluju...a jak jinak opět perlíš:-)) krásnou dobrou noc...

  OdpovědětVymazat
 7. Jani, zase nezklamala. Sluší vám holky úplně 100%, chválím opět a zase, dokonalé. Moje copánečky odcupitaly do propadliště dějin, když mi přicupitaly kila nadváhy po dětech :-) Takže si je můžu dopřát leda tak na bytovém textilu, ale stehýnku sluší moc. Přeju, ať vesta roste aspoň kousek s ní. A Tobě přeju, ať se hezky dopečete a hladce vylodíte. Opatrujte se M.

  OdpovědětVymazat
 8. Nádherné! A ta barva. To je přesně ta, kterou taky miluji. A ona se už nevyrábí? Taky béé. A já ani neumím plést, takže dvojté béé. Ale obdivovat umím. Fakt nádherné.

  OdpovědětVymazat
 9. Jani,
  úžasné všechno !
  Petrolej, dou svetros,copánky, dcerka, rozpůlená matinka s ranečkem :-)
  Moc zdravím na Kohoutí vršek !

  OdpovědětVymazat
 10. Teda holky, vy jste ale kocky. Tak vyrazit nekam, co?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Těžko říct, co plánuje B, já už vyrazím maximálně tak do porodnice, Míšo - a už se i těšim, čoveče, nějak by už to chtělo odlehčit, to moje tělo:o)

   Vymazat
 11. Ja so tiež petrolejová, ale od závisti...no áno, hrozná vlastnosť. Tak vám to pristane, dievčatá. Veľmi! Si úplná kúzelníčka.

  OdpovědětVymazat
 12. ....no to nesmírně obdivuju, jak tohle někdo může umět! krása!!! krása!

  OdpovědětVymazat
 13. Velké díky za komentáře a hlavně za Váš čas... Vážím si, vážím moc a ještě více děkuju!!

  OdpovědětVymazat
 14. ježišimarja Jani!!!!:))) já jsem asi ta poslední, co nevím, že ty takovýýý břicho máš! to víš, že to tady čtu, ale tohle jsem fakt doteď přehlídla..., tož se stydím a přeju hodně sil do posledních celistvých dní, no těším se moc, co z tebe vyleze:))), zároveň jsi další, co mě nahlodává k třetímu dítěti!pa a dobrou zasloužilá matko

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono nebylo ani co přehlídnout, Olčo, buď v klidu, já to na sebe práskla teprv v minulém příspěvku. Nějak jsem necítila potřebu sdělovat dřív, čekala jsem, až budu chtít a ono to přišlo takto za pět dvanáct:o) Taky se těším, co to bude, napnutí jak kšandy na to nejkrásnější možné překvapení. Tipy okolí jsou víc ve prospěch kluka, tak uvidíme:o) Díky Ti za přání, J.

   Vymazat
 15. Ta barvička je opravdu úžasná. A oběma vám to holky moc sluší!

  OdpovědětVymazat
 16. Jani, všechno máš krásné a nejvíííííc to bříško. Já se tak těším:-)

  OdpovědětVymazat