pátek 16. srpna 2013

Živá voda/Modrá

Jedna z nejlepších akcí tohoto léta - Živá voda v Modré u Velehradu. Nenápadný domek skrývající spoustu "vtahujících" momentů. Ať už expozice v přízemí, tunel v podzemí nebo jezera za budovou, všecko bylo dokonalé a budilo úžas/radost/nadšení. Nápad za sto bodů, vybudovat tunel pod typickým českým rybníkem. A když se za sklem mihne bonusový potápěč, vlna euforie nezná mezí:o)

Brouzdaliště/koupaliště v útrobách areálu - luxus zas a znova! Nejdříve to vypadalo, že jen smočíme kotníky, tak ok, po kolena, hele, sundej si raději ty kraťasy, aha... tak jo:o)

 Dvě aquabelly a jejich synchronizované skoky. Ano, nebyli jsme spontánní sami:o) Stehýnko řádilo se zdatnou sparring partnerkou a byly prostě skvělé. Už jsem říkala, že miluju divoké děti?!

 Uvnitř jsme moc nefotili, ale celá jedna místnost je věnována didaktickým hrám a hračkám, kdy většina je zaměřena na haptické vjemy - hmatové domino s rozličnými strukturami, puzzle, třídění luštěnin/korálků, plastické modely ryb, kontury ptáků z kartonu+struktura peří vrytá do plechové folie, magnetický rybolov, Kimova hra na paměť v kartonu od vajíček (dokonalé!). Samozřejmostí byly popisky v Braillově písmu, velké plus a krok vstříc. To se cení.

11 komentářů:

 1. Ta první fotka je dokonalá. Díky za exkurzi, toto místo neznám, ale určitě se tu někdy zatočíme. Na potápěče, aquabelly a tak... Prímový víkend, J.

  OdpovědětVymazat
 2. Nádhera, krásné nápady. Díky za skvělý typ na výlet.
  Jinak přeji malému J. vše nejlepší k svátku, ať vám dělá radost. K.

  OdpovědětVymazat
 3. To zní skvěle, děkuju za tip! Navíc Modrou a Velehrad mám moc ráda, tak o důvod víc udělat si tam výlet:)

  OdpovědětVymazat
 4. Vždycky nádherní. ♥
  A děkuju, Jani, za tip na výlet.

  OdpovědětVymazat
 5. Vypadá to pěkně. Jen máme rybníky kam pohled padne. Tak byla vrchol našich prázdnin návštěva na psychiatrii:).
  Tam od Vás vypadá všechno jako neuvěřitelná idylka... jen málo piva.

  OdpovědětVymazat
 6. Jitu, my to taky neznali. Pak muž slyšel nějakou relaci v rádiu v práci a už jsme se těšili:o) Je tam příjemně, moc.

  Kristy, moc díky za přání, on je dost radostné děcko, takové jiskrné, takže zatím OK:o) Užijte případně výlet a moc, moc díky!

  E.+A., pěkně si to v Modré/Velehradu užijte. Těším na případný report ke Klokánkům i do Ulity:o)

  Karolino, to pivo, to pivo!! Provokace. Odstavít dítě? Připravit rodinu na cestování vlakem/busem/pěšky/lodí?! (papá nemá ani mlíko, ani papíry, chyba). Na zdraví! Tvé!
  PS: Co ta psychiatrie?! Souvisí nějak s tím pivem?!! :o)))

  OdpovědětVymazat
 7. Miluju tu větu o divokých dětech ;)

  OdpovědětVymazat
 8. u nas by to byl veeelky hit, uz posilam linky a ukladam do tipu. v brode mame rodinu, tak treba tady ekdy muze ukecam trochu na vylet ,) a ta veta o divokych detech mne nadchla, mela bych se nad sebou zas trochu zamyslet..

  OdpovědětVymazat
 9. Téda, paráda! V Archeoskanzenu jsme byli před pár lety, ale ta rybníkovitá expozice vypadá skvěle! Určitě brzy navštívíme, díky!

  OdpovědětVymazat
 10. Lepsi Rybnik ... nature ... nez sebeprirodnejsi aqvarium. Bajecne !!!

  OdpovědětVymazat