čtvrtek 19. března 2015

Nové proudy

Původně jsem tento pléd měla na Ravelry jako ten Rozlučkomateřskodovolenkový. Jakože těžká symbolika - růžová je můj mama čas pouze se Stehýnkem, fialový je ten 2D, kdy přišel Ogárek a modrý element s sebou zcela nepokrytě genderově nese Benjiho. Kuřecí partička. Dokonalí - pro mne určitě. Kvok.

 Dokonalí i s těmi (výchovnými) chybkami a renoncy. Některé jdou nechat jen tak, některé je vždycky dobré nějak pořešit. Pokusit se opravit. Rozlousknout, proč/kdy se ty nitky začaly cuchat. Oka, která občas prostě ujedou - jakkoliv se snažíte vést "to" pevnou rukou a mít jasný plán a směr a cíl a tak. Občas to prostě neklapne, jednodušší, než se zdá. Přes všecku snahu. Neovlivním. A tak je pak super dokázat se smířit a přijmout a mít rád. Jde to, lehce. Úlevné.
  
Technické parametry:
Popis: Color Affection (Veera Välimäki)
Použitá příze: SMC Select Highland Alpaca Fino (07345-r, 07333-f, 07302-m)
Jehlice: 4.00mm
Spotřeba: 171g - růžová+fialová klubko a kousek, modrá necelé klubko
Časová náročnost: 3týdny

 ♥

Josef jaro miluje!! A teda - letím s nimi. Do práce a do té pětatřicítky.
Hlavně totiž zvesela, hohoho...
Držte palec!

17 komentářů:

 1. A ze ti ten zivot rymuje s pletenim satku ... asi to mas v krvi ( y ) ... boze ja fakt nevim ...) I tak jedna z mych "urcite jednou upletu " ... tak jen zvesela a drzim palce !!!

  OdpovědětVymazat
 2. Tak tfuj tfuj a pravou. Preji, aby Te prace bavila a naplnovala!

  OdpovědětVymazat
 3. Šál......no krása. A nebuď smutná. 35 je krásný věk a ještě můžeš stihnout klidně 4 kuře:-)))) Jsi skvělá máma a ty mají mít okolo sebe spoooooustu kuřat. I když asi jich nyní budeš mít áááž moc:-))) Tak Jani, nedá sa svítiť a vykroč pravůůůů♥

  OdpovědětVymazat
 4. Kuřátka, očka, začátky, hlavně, když řady přibývají... Všechno nejlepší, Jani!

  OdpovědětVymazat
 5. Jani, krása! Hodně štěstí na cestu! Krásně napsáno....

  OdpovědětVymazat
 6. Všechno nelepší k narozeninám. A hodně zdaru v práci i v životě, přeji. Krista

  OdpovědětVymazat
 7. Krásné to máš, všecko. I to výchovné moudro. Radostné žití přeju!

  OdpovědětVymazat
 8. Jani, super povedená práce, myslím šál i ta mateřská dovolená.
  Všechno nej do dalších dní přeju ♥

  OdpovědětVymazat
 9. Anonymní20.03.15 7:35

  Za sebou kus práce s vkládáním dobrého, nakročeno správným směrem... - nebojím se o Tebe. Ať se Ti nová etapa nejen podaří, ale i líbí. Těším se na další virtuální a třeba před Vánocemi zase jedno skutečné setkání. Petra

  OdpovědětVymazat
 10. Všechno NEJ, Jani! víc nepotřebujem :)

  OdpovědětVymazat
 11. To je pěkná symbolika. Viděla jsem na kterémsi blogu, jak si někdo vyplejtá do šály každodenní počasí. Děti jsou lepší a třicet pět z mého pohledu zamená ještě celý život před sebou :D. Zdravím.

  OdpovědětVymazat
 12. Poslední dobou nad výchovnými oky, která někde ujela míň a někde víc, přemýšlím pořád. Moc bych chtěla být dokonalá matka, ale nejsem a chyby dělám pořád... ach jo.
  Janinko, blahopřeji k narozeninám a vinšuji všeho akorát a ať jste pořád taková milá kuřecí parta! :)

  OdpovědětVymazat
 13. Pléd nádherný....tak jako určitě byl a je i čas s dětmi. Někdy je to s nimi těžké....ale jak moc by v životě chyběly ty malé neposedné ručičky!
  Přeju všechno dobré do dalších dní :)

  OdpovědětVymazat
 14. Všechno jsi to napsala... tak já jen... ♥ A do práce pravou!

  OdpovědětVymazat
 15. Jani, tento blog je jedním slovem skvělý. Objevila jsem ho před rokem a čtu ho intenzivně a někdy pořád dokola ;-) Věřím, že neustanete v publikování milých a hřejivých článků, které nás - lehce disociované městské matky - pohladí po duši i po srsti, i když váš domácí kolotoč nabere ještě větší obrátky. Přeji Vám hodně dobrého k narozeninám a hodně kuráže k návratu do práce. Jste skvělá! Díky! ;-)

  OdpovědětVymazat
 16. Jano, opožděně přeju všechno dobré a v nových proudech i svěží vítr do plachet! Ať je ta nová etapa nestresovitá, radostná, dobrodružná. Ať Ti nový úhel pohledu ukáže ještě víc z toho, že co jsi doposud kuřatům sypala za zob, nese své...plody...na vejce je asi brzy, že, i když budou Velikonoce..., tak se těšíme na nové blogovhledy a děkuju za všechna moudra, postřehy, fotky, nápady, návody, ponory i nádechy. Přeju Ti radost, klid, sílu, čas s rodinou, čas pro sebe...a 35! Krása mladistvá, milá paní!!!! A disociovanou městskou matku Elfriede zdravím též, její duše i srst pohladila tu mou:)

  OdpovědětVymazat
 17. Moc děkuju za Vaše slova. Si vážím. Radost až na kost, dyky moc - dobrou noc!

  OdpovědětVymazat