středa 13. dubna 2016

Už vím proč

Ono už člověku někdy přijde spousta věcí úplně samozřejmých. Jakože semeno klíčí a sazenice sílí a roste. Třeba už to mnohdy ani nevnímáme. Strašnej dar pracovat s dětmi. Konkrétně toto je převážně klučičí třída (6:1), říkala jsem si, chudáci, těm to bude úplně šumák, nějaký pokus s klíčením semen. A oni každé ráno došli nahoru do mé třídy a pečlivě rosili svá semena. Něha, s jakou přesazovali, byla vážně dojemná. Tolik obav, aby nepřetrhli ty tenoulinké kořínky. Květináčový servis byl stejně dokonalý jako ten skleničkový klíčící, prostě blaho. Teď už jsou fazole u dětí doma, zaskakuje hokkaido. Jsou skvělí.
Furt musím myslet na to, jaké svinstvo jsou ty předsudky. Musí pryč. Vím proč.

11 komentářů:

 1. Ve tvé třídě bych chtěla být

  OdpovědětVymazat
 2. Našeho to taky pořád drží :-) Dnes šel pěšky ze školy s plným batohem, v rukách vlekl těžkou krabici s objednávkou z mléčného programu, dvě nové rostlinky z květinářství (sazí zahrádku u své klubovny) a k tomu ještě koupil z kapesného žebžíček pro svoje fazole ♥

  OdpovědětVymazat
 3. Jo. Kluci jsou taky skvělí :-) a taky tím, jak nás holky dokáží překvapit...

  OdpovědětVymazat
 4. Já myslím, že je fuk, zda kluk či cérka. Děcka jsou dychtivé vědět a poznat. A nezapomeň, že je jako jaro a budu mít dovolenou a napíšu, kdy by mohlo dojít k tomu velkému třesku:-) Pa

  OdpovědětVymazat
 5. to je tak dojemný...a krásný...a já ty kluky asi miluju!:)

  OdpovědětVymazat
 6. Krásný! Dojemný a pravdivý. A Ty v minulém příspěvku s interesantní šedinou taky krásná. To srdce na autě plně chápu a pan vajíčko moc potěšil. Vtipná kuřata. U vás ty návaly radosti musej jet jak na běžícím pásu!

  OdpovědětVymazat
 7. Pravda pravdoucí!!! Také s dětmi klíčíme vše co se dá a ten přítomný okamžik je třeba si užít. Krásně žasnou nad těmi malými ocásky, co se ze semínek klubou. Naprostá fascinace nad tím, že nejmenší ze všech, semínko řeřichy, vyklíčilo v tak jurodivou rostlinku nejrychleji ze všech. I na tom jsem dokládala, jak je to s těmi předsudky. Vida - nejmenší bylo a jak se pochlapilo :) Díky za vaše sdílení, jste moc inspirací.

  OdpovědětVymazat
 8. Sakrys na tuhle knizku si pamatuju, mela jsem ji strasne rada, jen ji jeste sehnat pro mini chlapika, no musim si zacit delat seznma knizek, ktery jednou budu nutne potrebovat a hlavne je musim k nejak prepravit k nam :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Sakrys na tuhle knizku si pamatuju, mela jsem ji strasne rada, jen ji jeste sehnat pro mini chlapika, no musim si zacit delat seznma knizek, ktery jednou budu nutne potrebovat a hlavne je musim k nejak prepravit k nam :-)

  OdpovědětVymazat