sobota 16. dubna 2016

wellLes

Jsem tam do titulku chtěla napsat wellness, ale centrála to nepustila. Les je les a přes to vlak nejede (přes tento fakt ne, Baťa už nestih´...). Někdy stačí neskutečně málo, čerstvý vzduch a vaši lidi, klid a pohyb a šťavnaté jabko, pár jarních kytek a hlavně jistota, že některé věci v těch kolobězích pevně zůstávají. Krajina je bezpečí. Je tu.

Benji celou dobu lítal po lese, skvělý. Když docházely síly, sedl na spadlý kmen a se stoickým klidem si třeba na chvíli zarybařil. Nejlepší úlovkem byla rozhodně retro lahev od octa. Do totožné nám kdysi dělávala babička čaj. To ještě nebyly PETky a termoska byla epes rades. Babička zas byla prakTIcká žena, obalila flašku novinami a celé to vrazila do vlněné fusekle a čaj nám na svahu vydržel teplý dost dobře možná i déle, než kdyby byl v té termosce.

Miluju to. Les je pohyb a pohyb je Život. Jaro, dyk!

8 komentářů:

 1. Anonymní17.04.16 9:48

  Lahve od octa byly ve své době snad jediné lahve na výlety, které netekly. :-) Zdravím na Kohouťák! Petra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo tak proti! Netekly:-)) Jak prosté. Ale jako vždycky přemýšlím, jak dlouho musely větrat od toho octového odéru:-)

   Vymazat
 2. To je blaho ty tvoje fotky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář příště jen zkopnu a vložím u Tebe, ju? ♥

   Vymazat
 3. Tá octová fľaška aj mňa zaujala. Tiež sme kedysi v podobnej nosili nápoje na výlety. Tesnila najlepšie z toho, čo vtedy bolo k dispozícii. Ale my teda skôr malinovky (bez termoizolácie ;-) )
  A zdá sa, že v tej vašej nájdenej to žije. Pekný zelený mini-ekosystém presvitá cez steny. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jo, myslím, že v lahvi muselo být hezky veselo:-) On ten les je takové přívětivé místo, tam to musí být blaho na velikost bejváku nehledě:-)

   Vymazat
 4. Jani verstehe...krajina je dar! Lis na kytičky bezva a někdy je člověk může použít p-interesově :) https://cz.pinterest.com/pin/233553930654598980/. Moc zdravím!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Klíšťatům navzdory, viď?:-))
   Dík za tipy na další zpracování květů, něco určitě použiju. Děkuju, Jani♥

   Vymazat